Kvepiančios žvakės: suteikia namams jaukumo, bet lėtai nuodija jų gyventojus

Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Žiemą daugelis mėgsta namuose užsidegti kvepiančią žvakę. Jos liepsna ramina, suteikia namams jaukumo ir pripildo juos malonaus aromato. Tačiau žvakės deginimas nėra toks „nekaltas“ ritualas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Daugelis populiarių prekybos centruose parduodamų kvepiančių žvakių savo sudėtyje turi visą cheminių medžiagų kokteilį. Jas deginant, šios medžiagos patenka ir į žmogaus organizmą. Ilgainiui tai gali padaryti daug žalos jūsų sveikatai, nuo alergijų ar astmos paūmėjimo, iki vėžinių susirgimų rizikos padidėjimo.

Cheminės medžiagos gali pakenkti sveikatai

Nors kvepiančias žvakes mėgsta daugybė žmonių, retas gilinasi į jų sudėtį. Iš tiesų, dauguma tokių žvakių pagamintos iš parafino, kuris yra naftos produktas. Deginant parafininę žvakę, į aplinką išsiskiria cheminės medžiagos, tokios kaip benzenas. Tai aromatinis angliavandenilis, kuris dažnai naudojamas pramonėje ir turi kancerogeninių, tai yra, vėžio atsiradimą skatinančių, savybių. Maža to, įvairios cheminės medžiagos gali dirginti kvėpavimo takus.

Tiesa, parafinas nėra vienintelė problema. Žvakės dagtyje gali būti švino. Daugelyje šalių draudžiama pardavinėti žvakes su švino dagčiais, tačiau ne visur, ypač egzotinėse šalyse. Todėl jei svečioje šalyje norite įsigyti patikusią žvakę, turėtumėte pasidomėti, iš ko pagamintas jos dagtis.

Tiesa, tai nereiškia, kad turite visiškai atsisakyti kvepiančių žvakių. Tiesiog reikėtų rinktis gaminius iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui bičių ar sojų vaško, ieškoti žvakių su natūraliais eteriniais aliejais, o ne sintetiniais kvapais.