Kvaišalus iš Anglijos gabenusiems šiauliečiams skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo vienerių iki penkerių metų

1222180f826c8bdc2bfef151168ea7616b5a324f
Šiauliai
Teismo nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Prokuratūra praneša, kad teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo trys Šiaulių gyventojai pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu narkotinių medžiagų turint tikslą jas platinti, jų gabenimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, neteisėto disponavimo šaudmenimis ir kitų nusikalstamų veikų. Nuteistiesiems skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo vienerių iki penkerių metų.

Bylos duomenimis, 2021 metų pradžioje Šiauliuose gyvenantis D. P. organizavo neteisėtą didelio kiekio narkotinių medžiagų – daugiau nei 1,3 kg kanapių (antžeminių dalių) – gabenimą, laikymą, platinimą bei jų kontrabandą į Lietuvos Respubliką. Nustatyta, kad jis vadovavo šioms nusikalstamoms veikoms, į jas įtraukdamas dar du šiauliečius – 39-erių T. R. ir 62-iejų V. V.

 Turimais duomenimis, D. P. susitarė su vienoje krovinių pervežimo įmonėje dirbusiu vairuotoju V. V. iš Jungtinės Karalystės kontrabanda pargabenti siuntinį su narkotinėmis medžiagomis. Jau įvežtą į Lietuvą neteisėtą siuntinį V. V. tolimesniam gabenimui, laikymui ir platinimui perdavė T. R.

Pastarasis, veždamas minėtą siuntinį į negyvenamą sodybą Šiaulių rajone, buvo sulaikytas policijos pareigūnų. T. R. automobilio apžiūros metu buvo rastas ir paimtas neteisėtai gabentas paketas su dideliu kiekiu kanapių.

Tyrimo metu atlikdami kratas pareigūnai T. R. naudojamame garaže ir gyvenamojoje vietoje rado 5 kapsules su psichotropine medžiaga – tetrahidrokanabinoliu bei neteisėtai laikomą šovinį. Dar 2 neteisėtai laikomus šovinius ir padirbtą 100 eurų nominalo banknotą pareigūnai aptiko ir D. P. bute, rašoma pranešime.

2023 metų rugpjūčio 9 dieną Šiaulių apygardos teismas pripažino šiauliečius kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Nors vyrai savo kaltę neigė, jų padaryta nusikalstama veika buvo įrodyta tyrimo metu surinktais duomenimis. Teismas jiems skyrė laisvės atėmimo bausmes. D. P. skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė bei 4 000 eurų bauda, T. R. nelaisvėje privalės praleisti ketverius metus, o V. V. – vienerius metus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.