Kūrybinių darbų parodoje – dėmesys hortenzijoms

Šiauliai
Urtė Drąsutytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto bibliotekoje (Aušros al. 40) atidaryta paroda „Ponia Hortenzija“.

Parodos autorė – Šiaulių valstybinės kolegijos Bibliotekos ir savarankiškų studijų centro vedėja Kristina Blantaitienė.

Kristinos Blantaitienės (Blanta Art) kūrybos parodoje eksponuojami 9 tapyti paveikslai, keramikos dirbiniai (šviestuvai, vazos, vyno kamščiai, cukrinės, saldaininės), megzti kilimai ir kt.

Ši paroda pavadinimą „Ponia Hortenzija“ gavo neatsitiktinai – hortenzijos yra labiausiai menininkei patinkančios gėlės, jos pavaizduotos daugelyje Kristinos paveikslų. Keramikos gaminiuose hortenzijų žiedai įgauna erdvines formas ir džiugina savo spalvų spektru.

Paveikslus Kristina tapo ant drobės akriliniais dažais. Keramikos darbai gimsta iš baltojo molio, pasitelkiamos įvairiaspalvės glazūros. Sienų dekorui menininkė naudoja dekoratyvinį tinką, lakus pigmentus ir t. t.

Kaip papasakojo parodos autorė, kurti ją labiausiai įkvepia aplinkinių palaikymas, dar, ko gero, ir tai, kad kartais tiek daug sukasi minčių galvoje, norisi jas visas paleisti.

Kristina su savo tapytu paveikslu jau yra dalyvavusi studijos „Menoja“ organizuotoje paveikslų parodoje. Šiaulių valstybinės kolegijos Bibliotekoje ir savarankiškų studijų centre  pristatoma paroda – pirmoji asmeninė.

K. Blantaitienės kūryboje dažniausiai vaizduojamos moterys, skendinčios gėlėse. Paskutiniai tapyti kūriniai – šmaikštūs gyvūnai, dėvintys drabužius. Keramikoje iššūkis buvo sukurti hortenzijos žiedus, jie ir puošia visus keramikos gaminius.

„Kuriu nuo vaikystės, tačiau prieš penkerius metus mano dekoruota siena su žirgu pastūmėjo judėti pirmyn kūrybos keliu, vėliau  mokiausi  tapyti, keramikos subtilybių. Kiekviena nauja patirtis veda į priekį ir neleidžia nustoti domėtis“, – savo kūrybinę patirtį apibendrina Šiaulių valstybinės kolegijos Bibliotekos ir savarankiškų studijų centro vedėja Kristina Blantaitienė.

Paklausta, kuris kūrinys jai brangiausias, Kristina nė nesuabejoja: tai paveikslas „Ponia Hortenzija“, kuris atspindi, kiek kartais daug  įvairių spalvingų minčių sukasi kiekvieno mūsų galvoje.

Kristinos Blantaitienės kūrinių paroda bus eksponuojama iki 2022 metų sausio 15 dienos. Kviečiame apžiūrėti.