Kuršėnuose vykusiame tarptautiniame kyokushin karatė turnyre pasiektas uždarų patalpų rekordas

Šiauliai
Edvino Danieliaus Ivanovo nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

2023 m. sausio 28 dieną, šeštadienį Kuršėnuose įvyko tarptautinis kyokushin karatė turnyras „Kuršėnų taurė 2023“, skirtas paminėti Kuršėnų sporto mokyklos 50 metų jubiliejų. Į sporto mokyklos salę susirinko rekordinis dalyvių skaičius: 369 kyokushin karatė kovotojai iš 13 Lietuvos kyokushin karatė klubų, kovoti dėl komandinės Kuršėnų kyokushin karatė taurės. Turnyre dalyvavo mergaitės ir berniukai nuo 8 iki 14 metų amžiaus, svorio kategorijose nuo 20 kg iki +55 kg.

Turnyrą organizavo pirmasis Šiaulių rajone (1994 m.) registruotas sporto klubas – „Kuršėnų kyokushin karate klubas „Dao“ (klubo prezidentas – Valdemaras Mitkus). Į čempionų kalve pramintą miestą – Kuršėnus, turnyro metu buvo atvykę žymiausi Lietuvos treneriai su savo auklėtinių komandomis: Margarita Čiuplytė (Europos ir Pasaulio čempionė, Vilniaus karatė klubas „Shin“), Diana Mačiūtė (Europos ir Pasaulio čempionė, Klaipėdos karatė klubas „Okinava“), ne kartą geriausiu Lietuvos kyokushin karate treneriu pripažintas Akmenės karatė klubo „Energija“ vadovas ir vienintelis Lietuvoje turintis juodo diržo 6 dano meistriškumo laipsnį – Vladimiras Silvaško, Latvijos nacionalinė komanda bei daugelis kitų garsių sportininkų ir trenerių kovoti pirmą kartą Šiaulių rajone – Kuršėnuose, suorganizuotame tokio dydžio tarptautiniame kyokushin karatė turnyre, kurio metu pasiektas Šiaulių rajono uždarų patalpų rekordas.

„Kuršėnų taurė 2023“ komandinėje įskaitoje pirmą vietą iškovojo Kuršėnų kyokushin karate klubo „Dao“ kovotojai. Iš 35 dalyvių iškovoję 20 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos medalius. Antrą vietą iškovojo „Latvijos National Team“, iš 43 dalyvių iškovoję 19 aukso, 9 sidabro ir 15 bronzos medalių, o trečia vieta atiteko Vilniaus karate klubo „Ippon“ kovotojams, iš 48 dalyvių iškovoję 12 aukso, 15 sidabro ir 21 bronzos medalį. Tarptautinio kyokushin karatė turnyro „Kuršėnų taurė 2023“ geriausiu kovotoju buvo išrinktas Vieturs Bebrišs „Latvijos National Team“, o geriausia kovotoja – Gabija Vitkevičiūtė Kuršėnų kyokushin karate klubas „Dao“.

Kitąmet trisdešimtmetį švęsiantis Kuršėnų kyokushin karate klubas „Dao“ šiuo metu yra vienas iš stipriausių Lietuvoje klubų, nepaisant dėl mažesnio dalyvaujančių turnyruose dalyvių skaičiaus, „Dao“ kovotojai dažnai užima prizines komandines vietas įvairiuose turnyruose. 2022 m. spalio 29 dieną vykusiose Lietuvos moksleivių taurės varžybose tarp 700 dalyvių iš 40 Lietuvos kyokushin karatė klubų, iškovojo net 3 komandinę vietą. Kasmet klubas paruošia Lietuvos kyokushin karatė rinktinės narių, klubas istorijoje turi ne vieną Lietuvos, Europos čempioną, Pasaulio čempionato dalyvę, tarptautinės kategorijos teisėjų, o nuo 2022 m. klubo vadovas Valdemaras Mitkus pakviestas dirbti į U16, U18 ir U20 Lietuvos rinktinės trenerių komandą.