PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Gegužės 25 d. 16:55

Kuršėnų tremtiniai paminėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

Šiauliai

Vida RagauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


4406

Jaunystę man pavogė...

Matau, mano brolio galva raudonais dobiliukais žydi...

Tai ne kielikėliai dobilų, tai kraujas!

Bėgu rugių vaga drebančia, sodelio pakrašty suklumpu,

Nebaigęs dainų...

/Mykolas Viltis. Kritusių partizanų testamentas/

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kuršėnų skyriaus nariai, Pavenčių mokyklos moksleiviai, lydimi mokytojo Remigijaus Čepo, 2017 metų gegužės 20 dieną dalyvavo LPKTS jaunesniosios kartos XVI sąskrydyje Ukmergėje. Moksleiviai išbandė jėgas keliose rungtyse, linksmai bendravo su kitų miestų jaunimu, klausėsi karinių – patriotinių dainų koncerto. Nusifotografavę, pavalgę kareiviškos košės, pagerbę kovojusius už Lietuvos laisvę, grįžo į Kuršėnus, švenčiančius savo 436 -ąjį gimtadienį.

Pavasariškai šiltą gegužės 21 dienos rytą būrelis Kuršėnų tremtinių, ŽSO Kuršėnų Perkūno draugovės skautų, Lietuvos šaulių sąjungos, Povilo Plechavičiaus 6 – osios rinktinės Kuršėnų kuopos nariai Gintaras Kybartas ir Kęstutis Kaminskas, Pavenčių mokyklos moksleiviai, lydimi istorijos mokytojo Arvydo Ščipoko, uždegė žvakutes prie Kuršėnuose esančio paminklo Partizanams, žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Mokytojas ir tremtinė Eugenija Dragūnienė visiems papasakojo apie paminklo atsiradimo istoriją ir Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos prasmę.

Lydimas žaliuojančių pavasario laukų, šis šaunus būrelis keliauja į atokiausią rajono kampelį - Žarėnus, kur yra laukiami vietos ir bažnyčios bendruomenių. Čia kuršėniškius pakvietė Leonas Skėrys – Lietuvos kraštotyros draugijos Garbės kraštotyrininkas, miškininkas, muzikantas, už aktyvią kraštotyrinę veiklą du kartus išrinktas geriausiu Šiaulių rajono Metų kraštotyrininku. Bažnyčioje išklausę mišių, nešini vėliavomis, visi nukeliavo į miestelio kapines. Čia buvo pagerbtas partizanas Stanislovas Sabaliauskas, žuvęs šiose apylinkėse, ir jo šeima. Išsamią istoriją papasakojo gerbiamas Leonas Skėrys, moksleiviai paskaitė poezijos posmų, laiškų, rašytų partizanams.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kuršėnų skyriaus informacija

Fotografavo Vida Ragauskienė ir Remigijus Čepas