Kuršėnų bibliotekoje – Užimtumo tarnybos renginys

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių rajono savivaldybės V. Vitkausko viešoji biblioteka

Birželio 28 d. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka trumpam tapo darbo ieškančiųjų ir darbdavių susitikimo vieta. Čia vyko Užimtumo tarnybos Šiaulių miesto 1-ojo skyriaus organizuotas renginys „Judėk savo tikslo link“.

Judėti tikrai buvo kur, per 3 bibliotekos aukštus renginio dalyviams buvo paruoštos 4 atskiros erdvės, kuriose jie galėjo gauti įvairiausios informacijos – susitikti ir pabendrauti su darbdaviais, pasikonsultuoti su mokymo tiekėjais, pasikabėti su socialiniais partneriais bei pasidomėti verslo kūrimo galimybėmis.

Renginys buvo skirtas Kuršėnų miesto ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos darbo ieškantiems asmenis. Iš viso renginys sutraukė virš 120 dalyvių: virš 50 darbo ieškančių, 11 darbdavių, 10 socialinių partnerių, 3 mokymo įstaigų atstovai, Šiaulių rajono savivaldybės vadovai, Kuršėnų miesto ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijų seniūnai.

Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad sužinoję apie vykstantį renginį bibliotekoje, atvyko ir keletas nekviestų dalyvių, jie domėjosi įsidarbinimo galimybėmis. Tardamas sveikinimo žodį Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis linkėjo išnaudoti visas galimybes, aplankyti bibliotekos erdves, kuriose sudarytos įvairiausios galimybės – nuo įsidarbinimo, ar profesijos įgijimo iki savo verslo kūrimo.

Telieka apsispręsti ir judėti savo tikslo link. Kuršėnų Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė sveikino susirinkusius dalyvius ir kvietė dažniau užsukti ir naudoti bibliotekos teikiamomis paslaugomis. Viena iš erdvių buvo skirta darbdaviams, renginyje dalyvavo 11 darbdavių.

Dalyviai galėjo trinktis iš kvalifikuotų ir nekvalifikuotų darbo pasiūlymų, buvo siūlomos personalo vadybininkų, pardavimo vadybininkų, gamybos operatorių, įvairaus profilio statybininkų, virėjų, vairuotojų ir kitos darbo pozicijos. Didžioji dalis darbdavių biblioteką paliko atsirinkę sau tinkamus kandidatus.

Erdvėje, kuri buvo skirta socialiniams partneriams savo paslaugas pristatė Šiaulių rajono savivaldybėje veikiančios įvairios organizacijos, kaip rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus atstovai, Socialinių paslaugų centras, Atviras Šiaulių jaunimo centras, taip pat VMI ir DVI atstovai.

Pastarieji dalyvius konsultavo darbo teisės bei mokesčių klausimais, pristatė saugaus darbo sąlygas, galimas darbo sutarčių formas. Erdvė, kuri buvo skirta profesinio mokymo tiekėjams, apie galimybės įgyti norimą profesiją savo paslaugas pristatė Šiaulių technologijų ir mokymo centras, UAB „Takoskyra“, UAB „YVAS“.

Ilgiausiai konsultacijos užtruko erdvėje, kurioje buvo pristatomos verslo kūrimo galimybės. Renginio dalyvius konsultavo Šiaulių rajono savivaldybės Ekonomikos ir verslo plėtros, Šiaulių rajono savivaldybės turizmo ir verslo informacijos centro bei Užimtumo tarnybos atstovai.

Šią erdvę susidomėję dalyviai paliko patys paskutiniai, tačiau turėdami aiškias gaires, kaip pradėti verslą. Šiaulių m. 1-ojo skyriaus vedėja Irena Vaikutienė sakė „Pagrindinis tarnybos tikslas – tarpininkauti tarp žmogaus ir darbdavio, tačiau šiandieninė esama situacija rodo, kad klientams reikia prisitaikyti prie besikeičiančios darbo rinkos – persikvalifikuoti, kartais tenka spręsti įvairias kliūtis užimtumui, reikalingi socialiniai partneriai, svarbus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, o kartais žmogui reikia tik postūmio imtis savo veiklos.

Tokia ir buvo renginio „Judėk savo tikslo link“ koncepcija – parodyti kuo įvairesnes užimtumo formas, galimybes įsidarbinti, kurti verslą“. Užimtumo tarnybos duomenimis Kuršėnų miesto seniūnijoje buvo registruoti 685 darbo ieškantys asmenys, jie sudarė 10,3 proc. nuo visų seniūnijos darbingo mažiaus gyventojų.

Kuršėnų kaimiškojoje seniūnijoje buvo registruoti 193 darbo ieškantys asmenys, jie sudarė 7,5 proc. nuo visų seniūnijos darbingo mažiaus gyventojų.