Kurnėnų mokykla tapo filmavimo aikštele

Kurnėnų mokykla tapo filmavimo aikštele
Alytus
Reporteris Elena Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Alytaus rajono Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje šią savaitę vyko kalėdinio televizijos filmo „Mažas didelis stebuklas“ filmavimas. Komišką nuotykių ir jautrumo kupiną istoriją režisuoja kino filmų „Emigrantai“, „Dėdė, Rokas ir Nida“, „Širdys“ režisierius Justinas Krisiūnas. Anot jo, Kurnėnų mokykla ypač tinka filmo siužetui ir filmavimą joje vadina stebuklu.

Pasak režisieriaus J. Krisiūno, žiūrovas gali pamanyti, kad Kurnėnų mokykloje filmuotos kai kurios filmo scenos buvo nufilmuotos kur nors užsienyje.

„Labai smagu, kad pavyko surasti Kurnėnų mokyklą, kuri, mano galva, Pabaltijyje tokia amerikieško stiliaus mokykla, tokia įspūdinga, su tokia istorija, taip gerai renovuota yra vienintelė. Nežinau ar šitam filmui galėjo būti kas geriau. Jau stebuklas yra, kad galime tokioje mokykloje filmuoti, nes aš esu tikras, kad žiūrovai galvos, kad važiavome kažkur į užsienį nusifilmuoti. Filme neaišku, kada vyksta pasaka, kurioje šalyje, kuriuo laiku – tam reikėjo įspūdingų lokacijų, kad būtų įdomu, vizualu, kad vaikams būtų įdomi istorija. Manau, žiūrovas, jei nežinos, nepatikės, kad Kurnėnuose nufilmuotos scenos yra nufilmuotos Lietuvoje“, – kalbėjo režisierius J. Krisiūnas.

Kalėdinis filmas „Mažas didelis stebuklas“ – po daugybės metų pertraukos LRT televizijos eteryje pasirodysiantis filmas. Režisierius tikisi, kad pasaka bus konkurentė amerikietiškai istorijai „Vienas namuose“. „Labai smagu, kad televizija man patikėjo šitą gražų reikalą, nes tai yra didelė atsakomybė, nes tai filmas vaikams, visai šeimai – ir dar kalėdinis. Bet ta atsakomybė sukelia adrenaliną ir norą padaryti filmą labai gražų, šiltą, labai jaukų – norėtųsi nors kiek pasigalynėti su „Vienas namuose“, kad mūsų filmo neperjungtų į kitą kanalą. Taigi dedame visas pastangas“, – sakė režisierius.

Kalėdinio filmo, pasakos „Mažas didelis stebuklas“ herojų Gediminą įkūnys kino, teatro ir televizijos aktorius, žiūrovams puikiai pažįstamas Giedrius Savickas. Gedimino gyvenime netikėtai pasirodžiusį Vilių suvaidinti patikėta Teodorui Lipčiui.

„Teodoras labai talentingas jaunuolis, jautrus vaikis – tai jo pirmasis bandymas kaip aktoriaus. Labai juo džiaugiuosi. Jis puikiai išpildo našlaičio, ubagėlio Viliaus personažą. Jam padeda grandai Giedrius Savickis, Vaidas Jočys, Akvilė Vitkūnaitė, Mindaugas Capas, Sandra Daukšaitė, na, ir begalė jaunimo iš visos Lietuvos“, – sakė režisierius.