PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Birželio 17 d. 13:59

Kuriozinė situacija: išsikraustydamas iš buto nuomininkas išsinešė net kilimą ir taburetes

Alytus

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


135287

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmų teisėja Loreta Janiulytė kaltu pripažino vyrą, kuris buvo kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 183 straipsnio 1 dalį (Turto pasisavinimas).

Teismas nustatė, kad vyras, byloje įvardijamas inicialais D. P., šių metų gegužės 2 dieną, dienos metu iš buto, kurį nuomojosi kartu su sugyventine, išsikraustydamas tyčia pasisavino buto savininkei priklausantį turtą: modemą ZTE su maitinimo laidu ir planšetinį kompiuterį „Huawei MediaPad T3 10“, kurių bendra vertė 500 eurų, kilimą, kurio vertė 100 eurų, virtuvinį stalą su dviem taburetėm, kurių vertė 20 eurų, šaldytuvą „Zanussi“, kurio vertė 100 eurų, tuo padarydamas nukentėjusiajai A. Š. bendrą 720 eurų turtinę žalą.

Ikiteisminio tyrimu metu apklaustas įtariamuoju D. P. kaltę pripažino. Tyrėjams jis pasakojo vasario 1-ąją laikraštyje „Merkio kraštas“ radęs skelbimą apie nuomojamą butą, o kitą dieną susitiko su nuomotoja. Susitarę dėl nuomos kainos tą pačią dieną, t.y. 2020-02-02, sudarė nuomos sutartį, kurioje nuomotoja – A. Š., o nuomininkai - jis ir jo sugyventinė G. B. Nuomojamame bute jis su sugyventine pragyveno du mėnesius, o gegužės 2-ąją iš buto išsikraustė, nes apačioje jų gyvenanti kaimynė jiems be priežasties kviesdavo policiją, pasakojo kaltinamasis.

Vyras teigė nuomotojai už nuomą sumokėjęs sutartą sumą, padengęs ir komunalines paslaugas. Išsikraustant jis nusprendė pasiimti iš buto jame buvusius daiktus, nors ir žinojo, kad jie priklauso buto savininkei. Tuo pačiu dar ir sugyventinei pamelavo, jog su buto savininke jis kalbėjo ir ji minėtus daiktus jam atidavė.

Gegužės 13-ąją vyrui paskambino nuomoto buto savininkė, kuri liepė grąžinti pasisavintus daiktus. Jis pareigūnams teigė, kad visus paimtus daiktus būtų grąžinęs, tačiau dirbo ir neturėjo laiko jų nuvežti. Gegužės 20-ąją jo sugyventinei paskambino policijos pareigūnai ir pasakė, kad A. Š. parašė pareiškimą dėl iš nuomoto buto pavogtų daiktų. Kai jam sugyventinė pasakė apie skambutį iš policijos, jis prisipažino, kad jai melavo apie tai, jog daiktus jam atidavė nuomotoja. Tą pačią dieną jo sugyventinė buvo nuvykusi į Varėnos rajono policijos komisariatą, su ja bendravę policijos pareigūnai pasakė, kad ji atvažiuotų rytojaus dieną, kartu su juo ir kad atvežtų pasisavintus iš buto daiktus. Jis visus pasisavintus daiktus savanoriškai grąžino, policijai sakė, jog gailisi dėl vagystės ir nežino, kodėl taip pasielgė.

Ikiteisminio tyrimu metu apklausta buto nuomotoja A. Š. nurodė, kad gegužės pradžioje jai paskambino kaimynė ir pasakė, kad jos nuomininkai išsikraustė ir paklausė, ar tai ji žino. Paminėjo, kad jie išsikraustė prieš keturias dienas, nešiojo jai priklausančius daiktus, baldus. Po trijų dienų jai nuomotojas grąžino buto raktą, kurį gavusi moteris nuvyko apžiūrėti butą. Bute buvo paliktas kompiuteris, kurio ji nerado. Neberado ir šaldytuvo, pasigedo raudono kilimo su raštais. Moteris bute neberado ir stalo bei dviejų kėdžių. Be to, ji rado nulaužytus kranų čiaupus.

Gegužės 21-ąją moteris policijai nurodė, kad pasisavinti jai priklausantys daiktai, dėl kurių yra rašiusi pareiškimą, jau grąžinti, nepažeisti, tokie, kokie buvo. Ji D. P. pretenzijų neturi. Kadangi daiktai jai buvo grąžinti, ji civilinio ieškinio reikšti nebenorėjo ir prašė nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Prokuroras siūlė pripažinti D. P. kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 straipsnio 1 dalyje ir skirti jam bausmę – 6 mėnesius viešųjų darbų. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu, paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu.

Teismas nutarė pripažinti D. P. kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 straipsnio 1 dalyje, ir skirti jam galutinę bausmę – 4 mėnesių viešųjų darbų bausmę, įpareigojant per šį laiką neatlygintinai dirbti 25 valandas per mėnesį visuomenės labui (iš viso 100 val.).

Vengiant atlikti viešųjų darbų bausmę, ši bausmė yra keičiama bauda arba areštu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 47, 49 ir 65 straipsniuose nustatytas taisykles.