Kupiškyje varžėsi jaunieji lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai

Kupiškyje varžėsi jaunieji lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai
Panevėžys
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Balandžio 8 d. Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje vyko vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“.

Kasmet Kupiškyje organizuojamas konkursas jau turi savo tradicijas, įgavo populiarumą. Į renginį renkasi vaikai, mokiniai ir mokytojai, kuriems dar rūpi kupiškėniškas žodis, daina, sutartinė ir liaudiška muzika. Konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).

Respublikinis konkursas, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras, vyksta kas dvejus metus, o Kupiškyje rajoninis konkursas vyksta kasmet.

Konkurso dalyvius vertino komisija: Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius (komisijos pirmininkas), Kupiškio meno mokyklos mokytoja Rita Stankevičienė, Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ muzikos mokytoja Laimutė Gronskienė, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos muzikos mokytoja, Kupiškio kultūros centro folkloristė Daiva Palionienė, Kupiškio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vedėja Alma Pustovaitienė.

Konkurso laureatais tapo: pasakotojos Unė Banionytė, Luknė Trifeldaitė ir Melita Laučinavičiūtė iš Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos (mokytoja Dalia Kaktienė), pasakotojas Danielius Kucinas iš Kupiškio mokyklos „Varpelis“ (mokytoja Vaida Kalamažnikienė), dainininkių duetas Austėja Kaminskaitė ir Saulė Krikščiūnaitė iš Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos (mokytoja Asta Remeikienė), bei skudutininkų grupė: Pijus Gudonis, Emilis Jonušys, Justas Mykolaitis, Jomantas Tamošiūnas iš Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos (mokytoja Daiva Palionienė).
Pasveikinti konkurso dalyvių bei mokytojų ir palinkėti jiems sėkmės atvyko Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

Konkurso dalyviai žiūrovus ir komisijos narius džiugino įvairiausiais pasakojimais, liaudies dainomis, mįslėmis. Visi dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis.