Kupiškyje jau 18-tą kartą nuskambėjo konkursas „Tramtatulis 2023“

Kupiškis
Kupiškio rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kupiškio rajono savivaldybė

Kovo 1 d. Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje vyko vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis 2023“.

Kupiškyje 18-tą kartą organizuojamas konkursas jau turi savo gilias tradicijas. Į renginį renkasi vaikai, mokiniai ir mokytojai, kuriems dar rūpi kupiškėniškas žodis, daina, sutartinė ir liaudiška muzika. 

Visus konkurso dalyvius ir jų mokytojus sveikino Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, kuris linkėjo vaikams ir moksleiviams saugoti savo krašto tarmę, ją mylėti ir ja didžiuotis, juk tarmės išskirtinumas, savitumas yra mūsų visų didelis turtas.

Konkurso dalyvius vertino komisija: Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja Lina Vilienė, Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ muzikos mokytoja Laimutė Gronskienė, Kupiškio kultūros centro mėgėjų meno ir ertninės kultūros skyriaus vedėja Alma Pustovaitienė ir Kupiškio meno mokyklos mokytoja Rita Stankevičienė.

Vertinimo komisija, išklausiusi visų konkurso dalyvių pasirodymus, į antrąjį regioninį turą atrinko aštuonis Kupiškio rajono atstovus. Komisiją sužavėjo pasakotoja Augustė Vasiliauskaitė, dainininkė ir pasakotoja Kornelija Grumbaragytė, pasakotoja Melita Laučinavičiūtė, pasakotojas Gerdas Januška, dainininkių Austėjos Kaminskaitės ir Saulės Krikščiūnaitės duetas, pasakotojas Tajus Bernatavičius, pasakotoja Unė Banionytė ir skudutininkai.

Konkursą „Tramtatulis“ sudaro trys ratai: vietinis, regioninis ir nacionalinis. Vidurio ir šiaurės Aukštaitijos regiono turas vyks šių metų kovo 31 d. Panevėžio muzikos mokykloje. Čia dalyvaus Anykščių, Biržų, Joniškio, Kėdainių, Kupiškio, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio rajonų ir Panevėžio miesto atlikėjai. Nacionalinis ratas vyks Kaune balandžio 29-30 dienomis.

„Tramtatulis – 2023“ – tradicinis vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas. Jo tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius pavienius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).