Kuo vartojimo paskola skiriasi nuo greitųjų kreditų? 

closeup-female-hands-counting-euro-banknotes-world-money-inflation-economy-concept
Lietuva
freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Greitojo kredito ar paskolos terminai daugeliui yra žinomi. Tiesa, žmonės ne visada geba atskirti, kuo skiriasi šie du finansiniai apibrėžimai. Bendrais požymiais apžvelgsime pagrindinę informaciją, kurią apie šias finansines paslaugas derėtų žinoti kiekvienam.

Vartojimo paskola ir greitųjų kreditų paslauga kasmet naudojasi vis daugiau žmonių. Specialistai įvardija, kuo šios dvi finansinės paslaugos skiriasi.

1. Suma ir terminu

Vartojimo paskolos sumos dažniausiai būna didesnės ir išduodamos ilgesniam laikotarpiui, nei greitieji kreditai. Paskolų galimybe žmonės dažnai naudojasi įsigydami didesnės vertės daiktus, pavyzdžiui, automobilį, nekilnojamą turtą.

Greitieji kreditai dažniausiai teikiami nedidelėmis sumomis ir turi būti grąžinami per kur kas trumpesnį laikotarpį. Šia paslauga žmonės naudojasi norėdami išspręsti trumpalaikius finansinius sunkumus.

2. Paskirtis

Vartojimo paskolos būna orientuotos į didesnius pirkinius arba investicijas. Greitieji kreditai gali būti skirti skubiam pinigų poreikiui (neapmokėtos sąskaitos ir t.t.).

3. Gavimo procesas

Vartojimo paskolų gavimo procesas gali būti sudėtingesnis ir ilgesnis, nes ši procedūra reikalauja daugiau dokumentų ir išsamesnio kredito istorijos vertinimo.

Greitųjų kreditų gavimo procesas yra kur kas paprastesnis ir greitesnis. Reikalingas minimalus dokumentų kiekis, mažesni reikalavimai.

4. Palūkanų normos

Vartojimo paskolos gali turėti žemesnes palūkanų normas, nes jos suteikiamos pagal standartines rinkos sąlygas ir kliento kredito reitingą.

Greitieji kreditai dėl savo prieinamumo paprastai pasižymi aukštesnėmis palūkanų normomis.

5. Kredito istorijos vertinimas

Norint gauti vartojimo paskolą, svarbu turėti gerą kredito istoriją ar kredito reitingą.

Greitieji kreditai žmonėms suteikiami kur kas paprasčiau, ideali kredito istorija nėra būtinas rodiklis.

Svarbu paminėti, kad kiekvienas kredito ar paskolos teikėjas turi skirtingas sąlygas priklausomai nuo šalies ir rinkos. Prieš renkantis vieną ar kitą finansinę paslaugą, visada būtina atidžiai išnagrinėti jos sąlygas, palūkanų normas, taip pat įvertinti savo finansines galimybes pinigus grąžinant.