PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Lapkričio 26 d. 10:44

Kultūros žmonės nepasiduoda: „Zarasų rajone gyventi gera ir bus dar geriau!”

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


61824

Neseniai liūdnai nuskambėjo žinia, kad Zarasų rajonas užima paskutinę vietą pagal Lietuvos Savivaldybių gerovės indeksą (paskelbė Vilniaus politikos analizės institutas (VPAI). Kultūros žmonės susimąstė, ar tikrai viskas taip blogai?


Foto galerija:

konferencija-2jpg.jpg
konferencija-3jpg.jpg
konferencija-4jpg.jpg
konferencija-5jpg.jpg

Zarasai – ežerų kraštas, renginių miestas, lietuviškoji Šveicarija, kurortinė teritorija, žvejų rojus, pirmoji Lietuvos kultūros sostinė, šitiek kuriančių, aktyvių žmonių, atsinaujinusi arba atsinaujinanti kultūros infrastruktūra. Tačiau – EKONOMIKA ir DEMOGRAFIJA, tie baisūs žodžiai pakiša koją. Nors ir čia jie nusprendė nepasiduoti. „Kurk, kad išliktum“ – pasakė sau ir sėkmingai įgyvendina projektą, kurio metu siekia prisidėti prie tų dviejų rodiklių pagerinimo.

Birželio 1 d. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras kartu su Daugpilio rajono savivaldybės Kultūros skyriumi pradėjo įgyvendinti 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kurk, kad išliktum“ (angl. Create to remain, pilnas pavadinimas „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kūrybiškumo, aktyvumo ir verslumo skatinimas, pasitelkiant sociokultūrines priemones. Kurk, kad išliktum“ Nr. LLI-337). Kultūros centro vadovas Aurimas Gudas nepraranda vilties: „Zarasų rajonas turi didžiulį potencialą kultūrine prasme. Mes norime pasistengti ir kartu su rajono kultūros darbuotojais pagerinti gyventojų gyvenimo sąlygas tuo, ką sugebame geriausiai – padėdami žmonėms tapti aktyviais, kūrybiškais, versliais ir socialiais“. Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė sako: „Gal ir mažais žingsneliais, bet judėsime į priekį. Projekto metu įsigijome mobilią sceną su įgarsinomo ir apšvietimo įranga, o tai reiškia, kad rajono renginių metu nebereiks koncertuoti ant laiptų, o renginiams skirtas biudžeto lėšas galėsime naudoti renginių turiniui, o ne techniniam aptarnavimui. Ar įsivaizduojate kokius tūkstančius dabar kainuoja scenos nuoma? Taip pat įsigijome lauko skėčių, suolų, stalų, sėdmaišių, žibintų – šio mobilaus rekvizito pagalba galėsime kurti patrauklesnes kaimelių ir miestelių šventes. Žinome, kad rajone yra daug kuriančių žmonių, tačiau jie apie save kuklinasi papasakoti kitiems, savo kūrinius slepia arba dovanoja tik giminaičiams, o juk tai gali būti puikus papildomų lėšų šaltinis. Todėl projekto metu organizuosime mokymus ir tiems, kas jau kuria, kad išmokytumėme juos reklamuoti ir parduoti, ir tiems, kurie dar nekuria, tačiau nori išmokti kokio nors amato ir paversti jį hobiu, padedančiu išlikti dvasiškai ir finansiškai. Į projektą įsitrauks ne mažiau kaip 200 dalyvių“.

Projekto „Kurk, kad išliktum“ metu jau buvo organizuota konferencija, kurios metu Zarasų rajono bendruomenių, patiriančių atskirtį, nariai, kūrėjai, amatininkai, verslo atstovai ir projekto partneriai iš Daugpilio krašto diskutavo kaip kultūros organizacijos gali prisidėti prie geresnių ekonominių ir socialinių sąlygų kūrimo ir atskirties mažinimo. Planuojama, kad 2019 m. bus pilni veiklos: startuos kūrybiniai užsiėmimai (keramika, pynimas iš vytelių, fotografija, DJ-avimas, scenos aptarnavimo darbai šviesos ir garso operatoriams), bus suorganizuoti trys šeimų festivaliai bei įspūdingas šviesų ir garso šou ant vandens rajono teritorijoje. Transportas dalyviams iš Turmanto, Avilių ir Suvieko bus suteiktas nemokamai.