PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Gruodžio 29 d. 15:35

KT tyrimas – kas tai ir kada jis būtinas?

Vilnius

tomografija.lt nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


159866

KT tyrimas, dar kitaip vadinamas kompiuterinės tomografijos tyrimu, yra plačiai naudojamas šiuolaikinėje medicinoje. Tyrimo metu yra naudojami specialūs rentgeno spinduliai, kurių dėka yra gaunami reikalingos srities ašiniai pjūviai.

Ši procedūra leidžia gydytojams tiksliau nustatyti negalavimų priežastis ir išsiaiškinti tikrąsias žmogaus ligas arba užkirsti joms kelią, kol dar nėra vėlu.

KT tyrimas nėra skausmingas ar nemalonus – paprastai jo metu pacientas nejaučia visiškai nieko. Iš karto po procedūros atlikimo žmogus gali grįžti į darbus ar užsiimti kita įprastine, susiplanuota veikla. Dažniausiai kažkokio specialaus pasiruošimo tyrimui taip pat nereikia, nebent gydytojas nurodo kitaip. Pasiruošimas yra būtinas tik tokiu atveju, jeigu pacientui yra tiriama pilvo ar dubens srities zona. Tuomet negalima valgyti prieš tyrimą ir reikėtų atvykti į procedūrą kur kas anksčiau, nei įprastai.

KT tyrimas yra ypač naudingas tiems pacientams, kuriems gydytojai įtaria įvairias onkologines ligas. Taip pat, jį verta atlikti įvykus traumai ar turint krūtinės ląstos, pilvo, plaučių ar kaulų sužalojimus. Laiku atliktas KT tyrimas gali padėti išvengti ligos komplikacijų ir netgi išsaugoti žmogaus gyvybę. Žinoma, šios procedūros daryti dažnai tikrai negalima, nes yra naudojama stirpri spinduliuotė, kuri nėra palanki kūnui. Visgi, jei gydytojas mano, kad procedūra reikalinga, verta jo klausytis.

https://tomografija.lt/

Remiamas turinys