REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugsėjo 19 d. 19:45

KT atmetė opozicijos prašymą įvertinti Vyriausybei grąžintų įgaliojimų teisėtumą

Vilnius

pexels.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


99781

Konstitucinis Teismas (KT) atmetė Seimo opozicijos rugpjūčio pabaigoje pateiktą prašymą įvertinti, ar dabartinei Vyriausybei įgaliojimai po prezidento rinkimų nebuvo suteikti pažeidžiant Konstitucijoje numatytas procedūras.

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį pažymėjo, kad parlamentarų argumentas, kuriuo jie grindė savo abejonę dėl ginčyto teisinio reguliavimo atitikties Konstitucijai, yra tai, kad joje nėra nustatyta, kaip Vyriausybė turi iš naujo gauti Seimo įgaliojimus, kai pasikeičia daugiau kaip pusė ministrų. „Konstitucinis Teismas pabrėžė, jog toks pareiškėjo argumentas yra pats savaime prieštaringas kadangi, jei (...) tam tikras klausimas Konstitucijoje nebūtų aptartas, nebūtų aišku, kodėl Seimas šio klausimo negalėtų reguliuoti savo nuožiūra ir kodėl jo nustatytas teisinis reguliavimas prieštarautų Konstitucijai“, – rašoma KT sprendime.

Kartu KT pažymėjo, kad parlamentarai pateikė tik abstraktaus ir prieštaringo pobūdžio teiginius ir samprotavimus bei kėlė įvairaus pobūdžio klausimus, nenurodydami nei savo pozicijos, nei teisinių argumentų.

Atsižvelgdamas į visa tai bei faktą, kad parlamentarai, keldami klausimus dėl Seimo procedūrų, savo pozicijos ir nuomonės nepateikė, pateiktą prašymą svarstyti keltą klausimą KT atmetė.

ELTA primena, kad opozicija į KT kreipėsi po to, kai šiems kilo abejonių dėl įgaliojimų grąžinimo Vyriausybei procedūros. Jie kritikavo valdančiųjų sprendimą Vyriausybei įgaliojimu grąžinti Seime nebetvirtinant Vyriausybės programos iš naujo.

Pasak jų, rugpjūtį parlamento priimtas ir Seimo Statuto 198 straipsniu paremtas protokolinis nutarimas Vyriausybei suteikti įgaliojimus gali prieštarauti Lietuvos Konstitucijai, nes, pasak jų, kai pasikeičia daugiau kaip pusė ministrų, Vyriausybė turi gauti iš naujo Seimo įgaliojimus.

Rugpjūčio pabaigoje Seimo narių grupė, kurią sudarė atstovai iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Lietuvos socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės, kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl galimų Seimo Statuto 198 straipsnio ir Seimo protokolinio nutarimo, kuriuo Vyriausybei suteikiami įgaliojimai iš naujo, prieštaravimo Konstitucijai.

Kreipimesi į Konstitucinį Teismą parlamentarai akcentuoja galimas šių aktų neatitiktis Konstitucijos 92 straipsnio 5 daliai ir 101 straipsnio 2 daliai.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA