REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Birželio 17 d. 13:11

Kryžių kalno talkoje dalyvavo apie 70 žmonių

Šiauliai

Ritos Žadeikytės ir Zigmo Ripinskio nuotraukos

Reporteris MargaritaŠaltinis: Etaplius.lt


135271

Birželio 16-ąją, baigiantis karantinui, surengta tradicinė talka Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje esančiame Kryžių kalne.


Foto galerija:

resize-1200x900-d1-img-0071-copy.jpg
resize-1200x900-img-0233-copy.jpg
resize-1200x900-talka-kryziu-kalne-20.jpg
resize-1200x900-talka-kryziu-kalne-31.jpg
resize-1200x900-talka-kryziu-kalne-30.jpg
resize-1200x900-talka-kryziu-kalne-29.jpg
resize-1200x900-talka-kryziu-kalne-26.jpg

Šiemet talkoje dalyvavo apie 70 įvairių profesijų ir amžiaus žmonių. Talkininkus palaiminęs Šiaulių vyskupas Eugenijos Bartulis kalbėjo apie šios sakralinės vietos svarbą ir estetinį vaizdą bei talkų būtinybę. Per tris valandas trukusią talką buvo surinkta beveik 10 traktoriaus priekabų nupuvusių kryžių, paveikslų ir kitų smulkių daiktų, kurie kelia gaisro pavojų ir keičia kalno vaizdą.

Talkoje, drauge su Šiaulių profesinio rengimo centro mokinių ir mokytojų bendruomene, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnais, Klaipėdos teritorinės muitinės Šiaulių skyriaus darbuotojais, jaunaisiais policijos rėmėjais, Šiaulių švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo parapijos tikinčiųjų bendruomene ir klebonu Sauliumi Paliūnu, dalyvavo ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kreipdamasis į talkininkus, padėkojo, kad yra tvarkomas Kryžių kalnas, surenkami mažieji kryželiai, kurie greitai suyra ir, sumesti į krūvas, kelia gaisro pavojų, taip pat ir paveikslai, kurie it parakas užsiliepsnoja ir kelia pavojų šiai sakralinei vietai. Kalbėta ir apie tai, kad Kryžių kalnas yra netinkama vieta ne tik paveikslams, bet ir antkapiams, maldaknygėms. Jau seniai ir paveldosaugininkai, ir dvasininkai tvirtina, kad Kryžių kalnas neturėtų būti ta vieta, kur suvežamos senos maldaknygės ar kiti nereikalingi religiniai daiktai.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras padėkojo, kad gausus būrys talkininkų atlieka labai reikalingą darbą.

Daugybę metų tvarka Kryžių kalne, užimančiame per 6 hektarus žemės, rūpinasi Šiaulių rajono savivaldybės Meškuičių seniūnija – tvarko, šienauja teritoriją, naikina žoles tarp kryžių, šluoja, tvarko, sodina augalus, prižiūri švarą. Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė džiaugėsi, kad kasmet susirenka nemažai talkininkų, savanorių ir atlieka labai reikalingus tvarkymo darbus. Seniūnė Jolanta Baškienė pasakojo, kad žolę tarp kryžių nupurškė dar prieš talką ir ji jau pradėjusi geltonuoti, ruduoti.

Seniūnė pasakojo, kad visi surinkti kryžiai nuvežami į Meškuičių klebono pašventintą vietą, kurioje jie pagarbiai sudeginami: ugnis pabaigia lietaus, vėjo, saulės, šalčio nugairintų kryžių gyvavimo ciklą saugioje vietoje, kad, neduokdie, šioje ypatingoje sakralinėje vietų nekiltų dar vienas gaisras, naikinantis viską negailestingai.

Kryžių kalnas – yra pasaulinio lygio turizmo objektas, labiausiai turistų lankomas objektas Šiaulių apskrityje bei vienas labiausia lankomų Lietuvoje. Jį per metus aplanko gerokai per 300 tūkstančių lankytojų ir maldininkų. Kryžių kalne yra keli šimtai tūkstančių kryžių, koplytstulpių, kitų religinių ženklų ir vienas svarbiausių reliktų – šventuoju paskelbto Popiežiaus Jono Pauliaus II dovanotas Kryžių kalnui Krucifiksas.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė



REDAKCIJA REKOMENDUOJA