Kryžių kalne - kryžius už tėvystės dovaną (vaizdo įrašas, galerija)

Šiauliai
Žygio, kuriame dalyvavo apie 300 žmonių, dalyviai Kryžių kalne pastatė kryžių už tėvystės dovaną, už visus Lietuvos tėvus. Giedrės Statkutės nuotr.
Etaplius.lt Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Per Sekmines – Šventosios Dvasios nužengimo į žemę dieną –  ir Tėvo dieną Šiaulių jėzuitų mokykla tradiciškai suorganizavo tėvų ir vaikų dviračių žygį į Kryžių kalną. Žygio, kuriame dalyvavo apie 300 žmonių, dalyviai Kryžių kalne pastatė kryžių už tėvystės dovaną, už visus Lietuvos tėvus.

10 val. ryto žygio dalyviai – vaikai su tėvais – išvyko iš Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios kiemo, lydimi džiazo orkestro „Romuva“ muzikos ir policijos pareigūnų. Dviračiais atmynus į „Angelų svetainę“, esančią prie Kryžių kalno, tėvai jėzuitai – Artūras Sederevičius SJ ir žygio sumanytojas Stasys Kazėnas SJ – aukojo šv. Mišias ir pašventino ąžuolinį kryžių, kuris buvo nuneštas į Kryžių kalną ir ten pastatytas.

Žygio dalyviai kryžių pastatė už tėvystės dovaną, už visus Lietuvos tėvus. Kryžių sumeistravo šiaulietis tautodailininkas Zenonas Tomkus, giedojo Rolandos Kalakauskienės vadovaujamos mokinės.

Sugrįžus į „Angelų svetainę“, keliauninkai bendravo agapės metu, dalijosi mamų paruoštomis vaišėmis bei „Angelų svetainės“ šeimininkės tretininkės Gražinos Stravinskaitės šiupiniu.

Giedrė Statkutė, Šiaulių jėzuitų mokyklos direktorė, džiaugėsi, kad prie mokyklos bendruomenės žygio prisijungė ir kitų miesto mokyklų tėvai su vaikais. Iš viso važiavo 186 dviratininkai, apie 10 dviratininkų buvo iš kitų miesto mokyklų bendruomenių. Prieš trejus metus žygyje dalyvavo 70 dviratininkų.

„Žygio misija buvo ne tik nuvykti į Kryžių kalną, bet ir statyti Kryžių kalną. Kryžių tėvams, meldžiantis už kiekvieną Lietuvos tėvą, Kryžių kalne statėme pirmą kartą. Tai lyg vainikas iki šiol per Tėvo dieną vykusių žygių“, – sakė G. Statkutė.

Išvyka truko apie penkias valandas ir, pasak Jėzuitų mokyklos direktorės, ji buvo be skubos, lėtai, be įtampos. „Tai buvo tikra šventė. Absoliutus vaikų laikas su savo šeima“, – sakė ji.

Gražiai ir prasmingai sutapo, kad Tėvo diena ir Sekminės buvo švenčiamos tą pačia dieną. Pasak kunigo S. Kazėno SJ, šiais laikais tėvystei reikia labai daug išminties, tvirtumo, meilės dvasios, pagarbios Dievo baimės.

„Pagarbi Dievo baimė – tai ne Dievo baimė. Ji leidžia suprasti, kiek turi būti pagarbos Dievo atžvilgiu, o ne jo bijoti. Tėvo pareiga įskiepyti vaikui, kad jis būtų pagarbus Dievui, orus. Žiūrėti ne ką draugai pasakys, o kad ir tėvo, ir Dievo žodis būtų globojantis, saugantis, palydintis, pakreipiantis į gyvenimo prasmę“, – komentavo kunigas.