PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2019 m. Gegužės 25 d. 18:15

Kriptovaliutomis Lietuvoje susidomėjo ir pasižymėjęs kalinys: ieškojo naivuolių, norinčių praturtėti

Panevėžys

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


85369

Pastaraisiais metais kilęs kriptovaliutų bumas patraukė ir sukčių bei nusikaltėlių dėmesį – kriptovaliutų kasėjai, įsivaizduodami galimą pelną, kartais pameta šaltą protą ir priima impulsyvius sprendimus, o būtent į tokius asmenis ir taikosi sukčiai bei kaliniai.

Skambučiai senjorams apsimetinėjant policija ar FNTT agentais greitai gali tapti praeinančiu sukčių veiklos etapu – vis daugiau galimybių pasipelnyti jiems atveria naujosios technologijos, o taip pat – kriptovaliutos ir jų kasimas.

Progą pasipelnyti iš kriptovaliutų kasėjų įžvelgė ir pasižymėjęs sukčius, panevėžietis Rytis Butkevičius. Pastarasis vyras per keletą metų dėl padarytų nusikaltimų gausos buvo ne kartą aprašytas įvairiuose portaluose ir laikraščiuose – dar 2014-aisiais tuomet 21 m. panevėžietis buvo nuteistas jau kelintąjį kartą dėl sukčiavimo, turto prievartavimo ir kitų nusikaltimų, jau tuomet jam buvo priskiriama apie 250 nusikalstamų veikų. Panevėžio apygardos teismo duomenimis, vien už sukčiavimą prieš tai R. Butkevičius buvo teistas šešis kartus.

Daugybė nuosprendžių pasižymėjusio kalinio įkarščio neatvėsino – net sėdėdamas pataisos namuose, R. Butkevičius sugebėjo apgauti kriptovaliutų kasimu norintį užsiimti asmenį. Bylos duomenimis, būdamas už grotų vyras virtualioje erdvėje patalpino skelbimą, kad parduoda kriptovaliutos kasėjus „Antminer Lr3+“. Pastarieji įrenginiai skirti kasti populiariai kriptovaliutai „Litecoin“.

2017 m. lapkritį į kalinio paspęstas pinkles įkliuvo pirmasis pirkėjas – net nematęs prekės, asmuo už ją pervedė 3,5 tūkst. eurų. Pastaruosius pinigus per kelias dienas išgrynino R. Butkevičiaus bendrininkai, o pirkėjas tik po kurio laiko suprato, kad buvo apgautas, jokios prekės išties nėra.

Nors pataisos namuose teoriškai nėra galimybės naudotis nei mobiliaisiais telefonais, nei kitomis interneto ryšį palaikančiomis priemonėmis, apgautas pirkėjas nurodė, kad su „pardavėju“ susisiekė telefonu – pokalbio metu pardavėjas teigė esantis užsienyje, paprašė į nurodytą sąskaitą pervesti 3,5 tūkst. eurų avansą. Anot apgauto pirkėjo, su sukčiumi jis vėliau susirašinėjo ir kitais kanalais, kol galiausiai išsiaiškino, kad buvo apgautas.

Apie nusikaltimą prabilo draugė

Praėjusių metų spalį Panevėžio miesto apylinkės teismo Panevėžio rūmai R. Butkevičių pripažino kaltu ir nuteisė dvejų metų laisvės atėmimo bausme. Tačiau pasižymėjęs sukčius tokį nuosprendį apskundė Panevėžio apygardos teismui, tikindamas, kad yra nekaltas. R. Butkevičius tikino, kad nusikaltimo padarymo metu kalėjo pataisos namuose, neturėjo nei kompiuterio, nei interneto, taigi negalėjo nei įdėti skelbimo apie parduodamus kriptovaliutos kasėjus, nei bendrauti su potencialiais pirkėjais.

R. Butkevičiui koją kišo tai, kad laisvėje buvusi jo bendrininkė, išgryninusi pinigus, prabilo apie jo vaidmenį sukčiavimo schemoje. Pasižymėjęs sukčius neneigė, kad pažįsta šią moterį, pastaroji jį netgi lankė pataisos namuose, tačiau teigė buvęs apkalbėtas, greičiausiai dėl to, kad įskaudino savo bendrininkę.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta bendrininkė pripažino, kad anksčiau draugavo su R. Butkevičiumi, lankė jį pataisos namuose, turėjo ilgalaikių pasimatymų. Moteris taip pat pripažino, kad susirašinėjo su kaliniu feisbuke, o R. Butkevičius turėjo netgi kelis profilius šiame socialiniame tinkle.

Liudininkė patvirtino ir tai, kad vykdė R. Butkevičiaus nurodymus.

Atsižvelgęs į tokius duomenis, Panevėžio apygardos teismas nutarė, kad pasižymėjęs sukčius siekia išvengti teisingumo, todėl atmetė R. Butkevičiaus skundą. Nuosprendis jau laikomas įsiteisėjusiu, o R. Butkevičiui teks dar keletą metų praleisti pataisos namuose.

Alfa.lt

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg