Kriminalistas išsiaiškino ženklą, kuris traukia vagis prie jūsų automobilio

Kriminalistas išsiaiškino ženklą, kuris traukia vagis prie jūsų automobilio
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  dailystar.co.uk

Dėl menkos tingumo klaidos dažnas vairuotojas gali prarasti vertingus daiktus, paliktus automobilyje ar net visą transporto priemonę. Jungtinėje Karalystėje gyvenantis vyriausiasis inspektorius Kevinas Floydas atlikdamas tyrimą kalbėjosi su nuteistais automobilių vagiais ir išsiakino jų motyvus.

Pasirodo, kad priežastis viliojanti plėšikus prie automobilių – automatiškai užsilenkiantys veidrodėliai. Naujuose automobiliuose ši technologija gana populiari, užrakinus automobilį jo veidrodėliai automatiškai užsilenkia.

Tyrimą atlikęs kriminalistas nustatė, kad dėl daugumos automobilių vagysčių iš dalies kalti ir jų savininkai, kurie nerado laiko paspausti užrakinimo mygtuką.

 „Naujuose automobiliuose atviri šoniniai veidrodėliai vagies sąmonėje prilygsta atviroms durims. Tai paprasta. Tai žalia vėliava. Tai lengva lyg pasivaikščiojimas gatve“, – teigė inspektorius Kevinas Floydas.

Tyrėjas pridūrė, jog seniau vagys griebdavo už automobilio durų rankenos, o vos tik suskambėjus signalizacijai – bėgdavo. Dabar to nebereikia.

„Jie nebenori bandyti durų, rankenėlės tokios jautrios, kad akimirksniu įsijungs signalizacija. Bet jei veidrodėliai bus atidaryti, tai iškart patvirtins, kad automobilis atrakintas ir jokia signalizacija neveiks“, – dalijosi K. Floydas.

Kriminalistas, pabendravęs su nusikaltėliais suprato, kad radę atrakintą automobilį jie apsimeta lyg šis priklausytų jiems.

„Jie gali pasėdėti ten, apsimesti savininkais ir gerai apsižvalgyti, tada išsinešti daiktus arba tiesiog pavogti automobilį. Toks ženklas jiems atviras kvietimas“, – tęsė K. Floydas.

Policininkas pridūrė, kad tokios klaidos yra kvailos ir neretai veda į didesnes vagystes. Pavyzdžiui, vagis automobilyje radęs namų raktus gali apiplėšti ir juos, tereikės jus pasekti ar kitaip išsiaiškinti namų adresą.