116985

Vasario 4 d. Žagarėje vyko krepšinio šventė. Ji prasidėjo kultūros centre, kur buvo pristatytas Leono Karaliūno dokumentinis filmas „Krepšinio žvaigždė Valdemaras Chomičius“.

Vėliau parodytas ir filmukas „Krepšinis – lietuvio gyvenimas“, kuriame rodomi vaizdai iš Žagarės regioninio parko teritorijos krepšinio aikštelės, kaip šį žaidimą žaidžia Žagarės jaunimo komandos.

Po filmų peržiūros Joniškio rajono savivaldybės komanda ir Žagarės rinktinės krepšininkai jėgas išmėgino Žagarės gimnazijos sporto salės krepšinio aikštelėje. Joniškiečių komandoje žaidė renginio iniciatorius Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius, administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Rudnickas, Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vyr. specialistas A. Pališkevičius, Sporto centro direktorius T. Aleknavičius, „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorius T. Armonavičius, Joniškio rajono PK viršininkas E. Takuševičius, V. Valaitis.

Žagarės garbę gynė S. Kužmarskis, A. Motiejūnas, D. Veikalas, R. Čagus, R. Pamparas, A. Ramanauskas, R. Prokopenko, I. Tautkus, R. Raškauskas, S. Dunauskas, R. Pamparas. Atkaklaus susitikimo pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 19:19, antrąjį 2 taškų skirtumu laimėjo joniškiečiai (27 : 25).

Trečiasis kėlinukas vėl baigėsi lygiosiomis. Viską lėmė ketvirtasis kėlinys. Turėdami ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį žagariečiai rungtynių pabaigoje išsaugojo daugiau jėgų ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Jie pataikė net 8 tritaškius metimus. Įdomiausia, kad 5 sėkmingus metimus R. Pamparas atliko iš 9–10 metrų atstumo. Iš viso šis žaidėjas pelnė 29 taškus, 24 taškus į komandos taupyklę įmetė R. Prokopenko. Rungtynes rezultatu 95:78 laimėjo šeimininkai.

Joniškiečių gretose rezultatyviai žaidė E. Takuševičius (29 tšk.) ir T. Aleknavičius (27 tšk.). Susitikimas buvo puikiai organizuotas, rungtynėms teisėjavo teisėjai iš Kauno. Sporto klubo „Žvelgaitis“ prezidentas V. Pakatilius pasirūpino, kad varžybų dalyviai būtu apdovanoti medaliais, o Žagarės gimnazijos direktorės pareigas laikinai einanti R. Milenčienė svečius apdovanojo jubiliejinėmis gimnazijos knygomis. Joniškiečiai neliko skolingi, jie taip pat atvyko su dovanomis.

Vėliau renginio dalyviai rinkosi į Žagarės gimnazijos valgyklą, kur prie arbatos puodelio vyko diskusija apie sporto padėtį rajone. Rajono merui buvo išsakytos miestelio gyventojams nerimą keliančios problemos. Žagariečiai, turintys puikių lengvaatlečių, apgailestavo, kad aplink puikią futbolo aikštę nėra šiuolaikinių bėgimo takų, mažųjų futbolo vartų vaikų treniruotėms.