Kremlius kaltina Ukrainą bandžius surengti dronų ataką prieš V. Putino rezidenciją

Pasaulis
BNS/Fotobankas nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kremlius trečiadienį apkaltino Ukrainą praėjusią naktį bandžius surengti dronų ataką prieš Vladimiro Putino rezidenciją.

Rusų kariai ir specialiosios tarnybos sunaikino du bepiločius, tvirtino Kremliaus pareigūnai.

„Į Kremlių buvo nukreipti du bepiločiai aparatai... įrenginiai buvo išmušti iš rikiuotės“, – sakoma Kremliaus pareiškime, kuriame šis incidentas vadinamas „suplanuotu teroro aktu ir pasikėsinimu į Rusijos Federacijos prezidento gyvybę“.

Anot Kremliaus, niekas nenukentėjo, o dronus pavykę sustabdyti, kol jie dar nespėjo smogti.

Kremlius sakė, kad pasilieka teisę imtis atsakomųjų veiksmų.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad V. Putino tuo metu Kremliuje nebuvo, jis dirbęs iš savo Novo Ogariovo rezidencijos netoli Maskvos.

Anot jo, prezidentas tęsia darbus nepakeitęs savo darbotvarkės.

D. Peskovas taip pat sakė, kad gegužės 9-ąją, kai Rusija mini Antrojo pasaulinio karo pabaigą, planuojamas paradas įvyks.

„Paradas įvyks. Planai nesikeičia“, – Rusijos naujienų agentūrai TASS sakė D. Peskovas.

Tuo metu Maskvos meras, dar prieš Kremliui paskelbiant šį pareiškimą, nurodė, kad uždraudžia sostinėje skraidinti dronus.

Miesto meras Sergejus Sobianinas pareiškė, kad dronų skrydžiai bus draudžiami, nebent bus gautas specialus valdžios institucijų leidimas.

Jis pridūrė, kad draudimu siekiama užkirsti kelią neleistiniems dronų skrydžiams, kurie, pasak jo, gali trukdyti teisėsaugos institucijų darbui.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio atstovas spaudai Serhijus Nykyforovas pareiškė, kad Kyjivo tikslas – Rusijos okupuotų teritorijų išlaisvinimas, o ne Maskva.

„Neturime informacijos apie vadinamąsias naktines atakas prieš Kremlių, tačiau, kaip ne kartą yra pareiškęs prezidentas V. Zelenskis, Ukraina nukreipia visas turimas pajėgas ir priemones savo teritorijoms išlaisvinti, o ne pulti kitas“, – sakė jis.

Jį cituoja britų transliuotojo BBC Ukrainos redakcija.

„Tai, kas įvyko Maskvoje, akivaizdžiai yra padėties prieš gegužės 9 dieną aštrinimas. Tokios taktikos buvo galima tikėtis iš mūsų priešininkų“, – sakė V. Zelenskio atstovas spaudai.

Anksčiau Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas atsisakė komentuoti Rusijos pareiškimą dėl išpuolio prieš Kremlių.

Kremlius nepateikė jokių įrodymų apie šį incidentą, o jo pareiškime buvo pateikta nedaug detalių.