Kremlius atmeta J. Navalnajos kaltinimus: neigia, kad dėl A. Navalno mirties kaltas V. Putinas

olka
Pasaulis
Stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kremlius antradienį atmetė praėjusią savaitę kalėjime mirusio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno žmonos mestus kaltinimus, kad už jo mirties stovi prezidentas Vladimiras Putinas.

„Žinoma, tai visiškai nepagrįsti ir vulgarūs kaltinimai Rusijos valstybės vadovui. Tačiau atsižvelgdamas į tai, kad Julija Navalnaja vos prieš kelias dienas tapo našle, nekomentuosiu“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Apie A. Navalno mirtį atokiame kalėjime Arktyje, kur 47 metų vyras atlikinėjo 19 metų laisvės atėmimo bausmę, buvo paskelbta penktadienį.

Pirmadienį paskelbtame vaizdo įraše J. Navalnaja sakė: „Prieš tris dienas Vladimiras Putinas nužudė mano vyrą Aleksejų Navalną.“

Opozicionieriaus žmona, kuri daugiau nei dešimtmetį lydėjo A. Navalną kovoje su V. Putinu, pažadėjo tęsti vyro darbą ir emocingame vaizdo įraše paragino jo šalininkus ją palaikyti.

„Tęsiu darbą dėl Aleksejaus Navalno. Aš ir toliau kovosiu už mūsų šalies laisvę, – teigė moteris. – Ir raginu jus palaikyti mane. Svarbiausia, ką galime padaryti dėl Aleksejaus ir dėl savęs, tai tęsti kovą, įnirtingiau ir aršiau nei iki šiol.“

Ji taip pat pažadėjo išaiškinti žmones, kurie, anot jos, nužudė jos vyrą.

„Mes žinome, dėl ko būtent Putinas prieš tris dienas nužudė Aleksejų [...]. Netrukus apie tai papasakosime, – kalbėjo ji. – Mes būtinai išsiaiškinsime, kas ir kaip tiksliai įvykdė šį nusikaltimą. Įvardysime pavardes ir parodysime veidus.“

Anksčiau pirmadienį Kremlius nurodė, kad tyrimas dėl A. Navalno mirties vykdomas, ir pažėrė kritikos Vakarų vyriausybėms, teigiančioms, kad V. Putinas yra atsakingas už jo mirtį.

Rusijos institucijos iki šiol atsisako perduoti opozicionieriaus palaikus jo artimiesiems.