Kremliaus kritikas V. Kara-Murza apkaltintas išdavyste

Kremliaus kritikas V. Kara-Murza apkaltintas išdavyste
Lietuva
„Youtube“ stop kadras.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Už Kremliaus invazijos į Ukrainą pasmerkimą balandį už grotų pasiųstas rusų opozicionierius Vladimiras Kara-Murza apkaltintas išdavyste, ketvirtadienį Rusijos naujienų agentūroms pareiškė jo advokatas.

„Mūsų klientui pareikšti kaltinimai dėl trijų atvejų, kai jis per viešuosius renginius Lisabonoje, Helsinkyje ir Vašingtone kritiškai kalbėjo apie Rusijos valdžią“, – valstybinei naujienų agentūrai TASS pareiškė Vadimas Prochorovas.

„Tos kalbos nekėlė jokios grėsmės. Tai buvo vieša, atvira kritika“, – pridūrė jis.

V. Kara-Murzai jau buvo iškeltos dvi baudžiamosios bylos. Už išdavystę jam gresia 20 metų laisvės atėmimo bausmė.

Aktyvistas buvo suimtas balandį už tariamai melagingos informacijos apie Rusijos kariuomenę skleidimą.

Tą pačią dieną jis buvo paskelbtas „užsienio agentu“ – šis statusas, primenantis sovietmečio terminą „liaudies priešas“, yra suteikiamas asmenims ar organizacijoms, finansuojamiems iš užsienio ir dalyvaujantiems bet kokioje „politinėje veikloje“.

O rugpjūtį jis buvo apkaltintas dalyvavęs „nepageidaujamos organizacijos“ veikloje, kai organizavo paramos Rusijos politiniams kaliniams konferenciją.

Vakaruose išsilavinimą įgijęs aktyvistas ir žurnalistas V. Kara-Murza buvo artimas opozicijos lyderio Boriso Nemcovo, kuris 2015 metais buvo nužudytas netoli Kremliaus, bendražygis. 

Opozicionierius teigia, kad dėl savo politinės veiklos jis buvo du kartus apnuodytas – 2015 ir 2017 metais. Nepaisant šių incidentų, jis liko gyventi Rusijoje.