Kraštietės dovana mažiesiems klausytojams, mokytojams ir tėveliams

Kraštietės dovana mažiesiems klausytojams, mokytojams ir tėveliams
Alytus
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Knyga ir daina – neatsiejama mūsų ir mūsų vaikų gyvenimo dalis. Šiandien viešojoje bibliotekoje klegėjo vaikų balsai, juokas ir dainos. Vasario 12 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje kraštietė Inga Gučienė labai originaliai pristatė savo knygą „Draugų dienos“.

Autorė pasakojo, kad nuo pat vaikystės jos didžiausia vertybė yra šeima, o šeima yra Varėnoje. Džiaugėsi, kad šią knygą gali pristatyti būtent čia, gimtajame savo mieste. Varėnoje I. Gučienė lankė darželį, baigė tuometinę Varėnos 1-ąją vidurinę, lankė muzikos mokyklą. Autorė sakė: „Nuo pat vaikystės buvau kurianti asmenybė, tad pašaukimas buvo aiškus – kurti, džiuginti kitus, nes daina atlaisvina emocijas ir sužadina jausmus, todėl reikia negailėti jos artimiesiems“.

Knygelėje yra 6 pasakos ir 16 dainų, kurių oranžuotės pateiktos CD laikmenoje. Ji papasakojo knygos gimimo istoriją. Sūnus Dominykas nupiešė knygos viršelyje esantį obuolį ir sukūrė pasaką apie driežo ir obuolio draugystę. Pasakoje apie voverę ir lazdyną, mama Elvyra įkūnijo pasakos heroję Senolę. Mažieji klausytojai galėjo išgirsti šią pasaką, kurią dzūkiškai pasekė renginyje dalyvavusi autorės mama. Knygoje, kaip ir gyvenime, viskas keičiasi pagal metų laikus. Kiekviena diena pilna įvairiausių nuotykių, kūrybos ir fantazijų, todėl draugu gali būti ir gėlės, ir drugeliai, ir žvėreliai, o saulė gali pavirsti mergaite, kuri, keičiantis metų laikams, auga ir keičiasi pati. Pavasarį ji mergaičiukė, rudenį – mama, o žiemą jau močiutė.

Inga Gučienė nuoširdžiai dėkojo Varėnos rajono savivaldybės merui Algiui Kašėtai, kad savivaldybė iš dalies finansavo jos knygą ir žadėjo ateityje pristatyti dar ne vieną savo kūrinį, Dariui Bachovui, kuris sukūrė fonogramas šios knygos dainelėms, Varėnos viešosios bibliotekos direktoriui Eitarui Krupovičiui ir Daivai Arminienei už puikiai suorganizuotą knygos pristatymą.

Į knygos pristatymą autorė įtraukė ir pačius smalsiausius žiūrovus. Vaikai piešė saulutę ir demonstravo savo meninius gebėjimus. Muzikologės I. Gučienės daineles dainavo Varėnos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ auklėtiniai ir jaunoji dainininkė Atėnė Žibėnaitė. Vaikučius paruošė mokytojas Nerijus Bakula. Drauge su autore dainavo ir mažieji klausytojai, juos atlydėję mokytojai ir tėveliai.

Meras A. Kašėta pasidžiaugė, kad mūsų kraštas turi tokių kūrybingų žmonių. Jis sakė: „Kiekvienas knygos pasirodymas yra labai svarbus, bet svarbiau, kai ta knyga yra skirta patiems mažiausiems“. Padėkojo autorei už nuveiktą puikų darbą ir linkėjo neblėstančio kūrybiškumo.

Knyga skirta įvairaus amžiaus klausytojams. Ji bus naudinga vaikams, tėveliams ir pedagogams. Tai puiki dovana. Šios nuostabios dainos ir pasakos ras kelią į vaikų širdis ir parodys kokia gali būti tikra ir nuoširdi draugystė.