REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 27 d. 13:58

Krakių bendruomenė – sėkmingiausia Lietuvoje

Kėdainiai

Etaplius.ltŠaltinis: Kėdainių raj. savivaldybės inf.


265661

Balandžio 26-oji Krakių bendruomenei įsimins kaip išskirtinė diena. Būtent tą dieną Krakių bendruomenės centro atstovės Mykolo Romerio universitete atsiėmė apdovanojimą, liudijantį „Vietos bendruomenės sėkmės istoriją“.

Tradicinį konkursą „Bendruomenė – švyturys 2022 – kelias į sėkmę“ jau ne vienerius metus organizuoja Mykolo Romerio universitetas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vidaus reikalų ministerija bei informacinis partneris „Savivaldybių žinios“.

Šįkart buvo renkami nugalėtojai septyniose nominacijose: „Vietos bendruomenės lyderis – vadybininkas“, „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“, „Bendruomeniškiausios seniūnijos arba savivaldybės“, „Glaudžiai su mokykla bendradarbiaujanti vietos bendruomenė“, „Sveiką gyvenseną propaguojanti vietos bendruomenė, „Vietos infrastruktūrą gerinanti vietos bendruomenė“, „Glaudžiai su policija bendradarbiaujanti vietos bendruomenė“.

Nominacijoje „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“ geriausia išrinkta Kėdainių rajono Krakių bendruomenė.

Pristatant krakiškius, buvo įvardinti šie jų darbai: „Krakių bendruomenės centro veikla susideda iš mažų tikslų ir užmojų, kurių įgyvendinimas yra labai svarbus visai Krakių miestelio ir Kėdainių rajono bendruomenei. 20 metų veikianti bendruomeninė organizacija inicijuoja ir įgyvendina veiklas ir projektus, skirtus vietos bendruomenės narių socialinių problemų sprendimui, kultūrinių ir edukacinių poreikių tenkinimui, bendruomeninės ir savanoriškos veiklos skatinimui ir plėtojimui. Krakių bendruomenės centro veikloje dalyvauja 60 narių. Bendruomenei daugiau negu dešimtmetį sėkmingai vadovauja krakiškė Daiva Dubinkienė.

Per pastaruosius trejus metus Krakių bendruomenės centras projektų įgyvendinimui pritraukė arti 100 tūkst. eurų. Vienas svarbiausių projektų, įgyvendintų 2018−2020 metais buvo „Viešosios erdvės, skirtos vietos gamintojų maisto produktų pristatymui į rinką, įkūrimas“. Tai tikras verslumo ir bendruomeniškumo puoselėjimo pavyzdys, skatinantis vietos maisto produktų gamintojų ir vietos bendruomenės bendradarbiavimą gaminant, reklamuojant ir parduodant pagamintą produkciją.

Kita sėkmingai krakiškių įgyvendinama edukacinė programa: „Kelias į marčias: išverptas, išaustas, išsvajotas“. Autentiška 19 a. pab.–20 a. pr. sodybos aplinka nukelia į Vidurio Lietuvos kaimą, į „balanos gadynę“. Dvi kaimo senmergės, kurioms taip ir nebuvo lemta tapti marčiomis, pasakoja apie savo svajonių kelią į marčias, moko buities darbų, siūlo paragauti įvairių valgių, pasakoja savo meilės istorijas. Prisiminimai nuveda į piršlybų scenas, į vaidinimą su muzika ir šokiais įtraukiami ir svečiai. Programa vyksta pirmojo diplomuoto Lietuvos agronomo, etnografo, literato, švietėjo, „Balanos gadynės“ autoriaus Mikalojaus Katkaus (1852–1944) muziejuje.

Krakių bendruomenės centro atstoves sveikindama Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė linkėjo sėkmės, o Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ne tik dėkojo krakiškiams už iniciatyvas ir veiklas, bet ir nuoširdų darbą garsinant tiek savo miestelį, tiek visą rajoną.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA