Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.ltŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė
„Pilkieji kardinolai kartais daugiau nuveikia negu esantys karjeros viršūnėje“
Gydytoja akušerė-ginekologė Birutė Maciulevičienė mano, kad šiandieniniame pasaulyje nuo moterų dvelkia laisve. „Esu iš to laikmečio, kai žmonės buvo įrėminti į taisykles ir standartus“, – pridurdama, kad tai nereiškia, jog šiuolaikiniai žmonės yra neišauklėti, tačiau jų vidinė laisvė atsispindi net akyse, sakė Birutė.
Pokalbiui pasisukus apie moteriškumą B. Maciulevičienė nedaugžodžiavusi atsakė, kad moteriškumas – atlaidumas, švelnumas, mandagumas ir ypač išmintingumas, o elegancija – pasitikėjimas savimi.
Išgirdusi klausimą, ar yra turėjusi moterį, į kurią lygiuodavosi, nusijuokė. „Kai buvau jauna – ką pamatydavau dar neregėto, tai ir buvo gražu, o dabar viskas kitaip. Šalia manęs gyvena daug įvairių žmonių, į kuriuos norėčiau būti panaši intelektu, elgesiu ar požiūriu į gyvenimą. Iš esmės aš visą gyvenimą stebiu aplinkinius ir mokausi iš jų“, – sakė gydytoja.
Pasiteiravus Birutės, kokie yra jos meilės sau ritualai, moteris užtikrino, kad dažnai draugių ir kolegių klausia, ką tai reiškia. „Svarbu rūpintis savimi tiek dvasiškai, tiek fiziškai, nes sveikame kūne ir siela sveika. Taip pat man labai svarbu profesinės žinios ir nuolatinis tobulėjimas“, – samprotavo B. Maciulevičienė.
Akušerė-ginekologė, sveikindama visas moteris Tarptautinės moterų solidarumo dienos proga, prakalbo apie dalykus, kurie dažniausiai moterims trukdo siekti tikslų: „Žmonių gyvenimai nenuspėjami, būna, kad ištinka nelaimės ir planai sugriūva ar juos tenka pakeisti. Potencialių moterų vedlių likimai įvairūs, tačiau ir pilkieji kardinolai kartais daugiau nuveikia negu esantys karjeros viršūnėje“, – teigė B. Maciulevičienė ir pridūrė, kad jai yra labai svarbu būti lygiai tarp vyrų, tačiau ji nepritaria lygiai emancipacijai. Gydytojai norisi džentelmeniško elgesio ir vyro, į kurį galėtų atsiremti.
„Niekada nebuvau tik už moterų bendrystę ir susibūrimus. Aš tiesiog to nesuprantu. Vienas stiprus ir ištikimas draugas daug didesnė atrama negu kompanija. O būti mišrioje kompanijoje įdomiau nei tik moteriškoje“, – užbaigdama pokalbį sakė B. Maciulevičienė.
„Moteriškumas – iš biednumo sugebėti susikurti gyvenimą“
Stasė Totorienė, kovo 12-ąją švęsianti 84-ąjį gimtadienį, kaip pati teigė, ji – literatūros mylėtoja. „Nuo vaikystės esu nuolatinė bibliotekų lankytoja ir šio hobio neapleidžiu lig šiol. Taip pat labai mėgstu spręsti kryžiažodžius, o už aktyvų knygų skaitymą ir kryžiažodžių sprendimą ne kartą esu gavusi net apdovanojimus. Kas belieka senam žmogui? Gyvenime jau viskas nusibodę. Nesijaučiu, kad būčiau šviesaus proto, tačiau stengiuosi semtis išminties“, – bandydama prisiminti tikslų apdovanojimų skaičių sakė senjorė.
Pasiteiravus, kokią literatūrą Stasė mėgsta labiausiai, ilgai nemąsčiusi atsakė, kad nors skaito įvairius žanrus, tačiau poezija labiausiai suvirpina jos širdį.
Tris kartus per savaitę apsilankanti senjorų dienos centre moteris prisipažino, kad įvairios kūrybinės veiklos ir bendravimas su kitais senjorais paįvairina kasdienybę: „Išėjimai į parką, keramika ar net apyrankių gaminimas beplepant su kitais yra įspūdingas dalykas senam žmogui. Atsimenu, kai po traumos gulėjau keturis mėnesius lovoje, tuomet šeimos gydytojai sakiau, kad viduje jaučiuosi mirusi. Buvau save nuvertinusi, tačiau, atėjusi čia, atgijau ir supratau, kad senti galima smagiai“, – prisipažino moteris.
S. Totorienė, kalbėdama apie gyvenimą, vis nugrimzdavo į praeities prisiminimus, jaunystę ir gyvenimo meilę, kuris iškeliavo anapilin prieš dvylika metų. „Penkiasdešimt dvejus metus kartu pragyvenome, o metams bėgant jaučiau, kad jį myliu tik stipriau. Susipažinome, kai abu dirbome pieninėje. Gyvenimas nebuvo lengvas, sunkiai, bet pasistatėme namą, išleidome vaikus į mokslus“, – susigraudinusi pasakojo Stasė.
Sveikindama visas moteris su Kovo 8-ąja Stasė prisiminė ir savo draugystes, kurios tęsiasi jau daugelį metų. Vienos draugės buvo jos vaikų auklėtojos, o kitos užsiliko dar nuo studijų laikų. Neslėpdama apmaudo, kad dabar nuvažiuoti ir gyvai susitikti su savo draugėmis ir sesėmis jau nebegali, sakė, jog jų draugystę palaiko telefoniniai skambučiai. Moterys dažnai pasiskambina ir pasidžiaugia, pasiguodžia viena kitai.
Prakalbus apie šiuolaikines moteris S. Totorienė atvira: „Nesuprantu moterų, kurios sako, kad neprisiims namų židinio kūrėjos statuso. Man tai – kosmosas. Neseniai viena moteris man pasakė, kad vyras turi aptarnauti moterį. Nesąmonė! Vienas kitą turi aptarnauti. Santykiuose svarbiausia vienas kitą suprasti ir padėti. Reikia pačiai būti gerai ir taikytis prie vyro“, – teigė teigė senjorė.
„Moters elegancija slypi jos šviesiame prote. Apsiskaičiusi moteris – elegantiška moteris. Moteriškumas – iš biednumo sugebėti susikurti gyvenimą. Anksčiau savarankišką gyvenimą turėdavai pradėti nuo nulio, net šaukštus turėjome nusipirkti. Ta vidinė stiprybė ir yra moteriškumas. Juk, kai buvome jaunos, visos galvojome, kad išėjus gyventi savarankiškai bus rožinis gyvenimas, tačiau nebūna taip“, – užbaigdama pokalbį sakė Stasė Totorienė.
„Meilė ir dėmesys – geriausios trąšos moteriškumui puoselėti“
Vienos didžiausių Alytuje įmonių komercijos direktorė Evelina Jakštaitė, kovo 12-ąją taip pat švęsianti gimtadienį, sako, kad vienoms moterims elegancija – duotybė, o kitoms – išugdytas dalykas.
„Moteriškumas – tai energija, charizma, toleracija, žavesys ir netgi požiūris į gyvenimą. Moteris yra tarsi gėlė ir tai, kaip ji žydės, priklauso ne tik nuo jos, bet ir nuo aplinkos, kurioje ji skleidžiasi. Meilė ir dėmesys – geriausios trąšos moteriškumui puoselėti“, – teigė E. Jakštaitė.
Anot Evelinos, nereikia žvalgytis po pasaulį ir ieškoti moteriškumo etalonų, nes daugelį metų tikrą elegancijos pavyzdį turėjome visai šalia, tai – Alma Adamkienė. Ši, dabar jau šviesaus atminimo, moteris ne tik buvo didelis įkvėpimas ir palaikymas savo vyrui, bet ir puikiai reprezentavo mūsų šalį.
„Žmonės, kurie turėjo garbės su ja pabendrauti, atsiliepia kaip apie labai paprastą ir šiltą žmogų. Ponia A. Adamkienė daug dėmesio skyrė Lietuvos vaikams ir labdarai. Jos darbai, trapumas, elegancija turėtų būti pavyzdys mums visoms šiandien, rytoj ir visada“, – samprotavo E. Jakštaitė.
Įspūdingais žodžiais apibūdinusi Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus žmoną, Evelina taip pat kalbėjo ir apie savo mamą sakydama, kad yra apdovanota, jog artimiausioje aplinkoje turi tokią moterį.
„Visą savo brandaus žmogaus gyvenimą žaviuosi savo mamos Halinos žmogiškumu, išmintingumu, empatija ir gebėjimu pajusti grožį. Manau, kad ji yra puikus moters pavyzdys, kurios graži išorė puikiai papildo dar gražesnį jos vidų“, – mintimis dalijosi Evelina.
Komercijos direktorė, išgirdusi klausimą apie tai, kas moterims dažniausiai trukdo siekti karjeros aukštumų, net nesusimąsčiusi atsakė, kad vis dar pasitaikantys stereotipai. Moterys turi dirbti dvigubai daugiau ir geriau, kad gautų ir išlaikytų pasitikėjimą sprendžiant esminius, generuojančius pajamas bei pelną, klausimus.
„Moteris tarsi spaudžiama į Prokrusto lovą – per graži, per švelni, per daug valdinga, o jei neturi vaikų – tuoj turės, turi vaikų – nebus dėmesio tik darbui, per daug emocijų, per mažai pasitikėjimo, per mažai ambicijų, per daug dėmesio rizikų įsivertinimui, nedega akys ir t. t. O vyrams, net turintiems mažiau darbo patirties, vis dar suteikiama daugiau pasitikėjimo.
„Žinoma, lyčių lygybės atskirtis mažėja, ypač Skandinavijos šalyse. Svarbu paminėti listinguojamas kompanijas, kuriose jau norma tampa lyčių lygybės klausimas“, – užtvirtintai sakė Evelina Jakštaitė, neslėpdama džiugesio, kad savo aplinkoje vis daugiau sutinka moterų, kurios yra ne tik nuostabios mamos, žmonos, bet ir savo srities profesionalės.
E. Jakštaitė, sveikindama visas moteris Tarptautinės moterų solidarumo dienos proga, teigė, kad moterų bendrystė yra ypatingai svarbi. Ir prasitarė, kad jai labai pasisekė, jog turi įkvepiančių moterų ratą, kuriame jaučiasi saugi.
„Artimoje moterų aplinkoje visada sulaukiu patarimų ir palaikymo iš didesnę gyvenimišką patirtį sukaupusių moterų. Diskutuojame apie gyvenimiškus, moteriškus dalykus ar iškilusias verslo dilemas. Smagu, kai turi terpę, kurioje gali tiek paliūdėti, tiek pasidžiaugti kartu“, – užbaigdama pokalbį sakė Evelina Jakštaitė, kuri šią Kovo 8-ąją minės žaisdama moterų padelio turnyre.