PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Kovo 27 d. 11:10

Kovai su koronavirusu Lietuvoje pasitelkiama ir distancinė žmogaus kūno temperatūros matavimo sistema

Vilnius

Asociatyvi Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


123067

Prekių apsaugos ir nuostolių prevencijos sprendimų kūrėja ir diegėja UAB „Neto Baltic“ pradeda prekiauti distancinėmis žmogaus kūno temperatūros matavimo sistemomis. Anot bendrovės valdybos pirmininko Evaldo Budvilaičio, šios sistemos padės itin operatyviai stebėti gyventojų sveikatos būklę pačiose įvairiausiose jų susibūrimo ir darbo vietose – nuo prekybos centrų, logistikos sandėlių iki maisto ir kitų gamybos įmonių, o tai padėtų kovoti su viruso pandemija Lietuvoje.

„Specializuotų IR vaizdo kamerų pagalba sistema, paremta dirbtinio intelekto pagrindu, aptinka aukštesnę nei įprastą žmogaus temperatūrą turintįjį ir perduoda informaciją apie tai atsakingam personalui“, – apie sistemos veikimo principus pasakoja E. Budvilaitis.

Anot jo, tokios sistemos šią savaitę buvo pradėtos pristatinėti šalies prekybos tinklų administracijoms, logistikos įmonėms bei kitoms institucijoms.

„Sistemų diegimas nėra sudėtingas, susidomėjimas jau juntamas ir iš kaimyninių rinkų, tad manau, kad netrukus galime turėti ir realius pirmuosius pavyzdžius. Kalbame apie paros arba kelių darbą, reikalingą jai įdiegti ir paleisti funkcionuoti“, – pranešime cituojamas „Neto Baltic“ valdybos pirmininkas.

E. Budvilaitis taip pat atkreipia dėmesį, kad personalui, dirbančiam padidintose viruso plitimo rizikos vietose – maisto prekybos centruose, logistikos sandėliuose, didmeninės prekybos įmonėse, oro uostuose, autobusų stotyse ar ligoninėse – distancinė žmogaus kūno temperatūros stebėsenos sistemos tampa vis aktualesnės.

„Tokiose vietose dirbantys žmonės kasdien susiduria su realiu pavojumi tapti klastingo viruso aukomis. Siekiant to išvengti ar bent kiek sumažinti rizikos laipsnį, turime apsvarstyti visas saugumo priemones ir jas kuo skubiau taikyti praktiškai, tad šis sprendimas – kaip tik tai ko reikia“, – teigia jis.

Lietuvių pradedama diegti sistema atitinka CE, FFC sertifikatus bei jau yra aktyviai naudojama daugelyje pasaulio šalių.

„Tūkstančiai šių sistemų yra įdiegtos Kinijoje, kuri, remiantis mažėjančiais užsikrėtimų nuo viruso atvejų rodikliais šalyje, aktyviai tvarkosi su žaibiškai plintančiu virusu. Netruko šias sistemas įsidiegti ir didžiausiais COVID-19 infekcijos židiniais tapusios Europos šalys – Italija, Ispanija, Vokietija“, – priduria E. Budvilaitis.

ELTA