REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Vasario 25 d. 12:07

Kosulį galima gydyti ir namuose

Vilnius

flickr.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


30007

Kosulys gali būti pirmas įspėjamasis ženklas, kad prie jūsų kabinasi peršalimas ar gripas. Tačiau jis taip pat gali kilti dėl skrandžio problemų, sezoninių alergijų ar bronchito.

Kosulį sukelia dirgikliai, kurie „kutena“ jūsų gerklas, ir organizmas į tai reaguoja sutraukdamas raumenis, kad pašalintų tuos dirgiklius. Paprastai kosulio atsikratyti būna gana sunku, o vidutiniškai jis tęsiasi net apie 18 dienų, atskleidžia vienas 2013 m. tyrimas. Nors didelė dalis žmonių iškart griebiasi antibiotikų, tokio tipo medikamentai neretai yra neveiksmingi, o gydytojai teigia, kad nereikia jų vartoti, jeigu jums nepasireiškia kiti simptomai, kaip tik kosulys.

Štai keli natūralūs vaistai nuo kosulio, kurie iš tiesų veikia.

Naminis medaus mišinys

Skaudančią, paraudusią gerklę būtina tinkamai apsaugoti norint išvengti dar didesnio sudirginimo ir kosulio priepuolių. Rekomenduojame išbandyti tokį naminį mišinį: paimkite natūralaus, neperdirbto medaus ir įmaišykite į jį cinamono, ciberžolės, šiek tiek juodųjų pipirų ir imbiero. Dėl proporcijų nesirūpinkite, viską dėkite iš akies. Vartokite nuo pusės iki vieno arbatinio šaukštelio šio mišinio, kai tik jaučiate būtinybę, ir leiskite jam gerai padengti jūsų gerklę. Medus ne tik turi antivirusinių ir antibakterinių savybių, bet tyrimai rodo, kad jis ir malšina naktinio kosulio priepuolius. Tuo tarpu prieskoniai padeda sustiprinti imuninę sistemą.

Vaistinės svilarožės arbata

Šiltos arbatos ir kiti karšti skysčiai, tokie kaip sriubos, puikiai ramina sudirgusią gerklę ir stabdo kosulį, todėl sergant arbatas patartina siurbčioti visą dieną. Galite rinktis bet kurią jums patinkančią arbatą, tačiau mes rekomenduojame išmėginti ir raudonosios guobos arba vaistinės svilarožės šaknies arbatas, kurių poveikis yra įrodytas moksliniais tyrimais.

Raudonėlių aliejus

Jeigu pastebite ne tik prasidėjusį kosulį, bet ir kitus artėjančios ligos simptomus, išbandykite raudonėlių aliejų. Tiesa, jis yra kartaus ir deginančio skonio, todėl jo padauginti nereiktų. Užlašinkite po vieną lašelį šio aliejaus ant abiejų savo liežuvio pusių ir leiskite jam nutekėti į gerklę. Nenustebkite – iš pradžių raudonėlių aliejus gali sukelti nauj kosulio bangą, bet greitai po to pasijausite kur kas geriau. Ši žolelė padeda nužudyti bakterijas ir pasiunčia signalą imuninei sistemai.

Eukaliptų aliejus

Išbandykite garų vonelę su eukaliptų aliejumi – jis gali padaryti tikrą stebuklą. Pripildykite dubenį labai karšto vandens ir įlašinkite į jį kelis lašelius eterinio eukaliptų aliejaus. Užsidenkite rankšluosčiu galvą ir giliai kvėpuokite garais 10 minučių. Eukaliptų aliejus padeda atkimšti nosį, o garai drėkina išsausėjusią gerklę.

Žolelių sirupas

Naudingiausios žolelės šaltuoju sezonu yra šeivamedis, kuris turi antivirusinių savybių; ramunėlės, lopinančios kosėjimo refleksą; tūbės lapai, žinomi dėl savo raminančių savybių; bei ženšenis, kuris stiprina natūralią organizmo gynybą. Sumaišykite šaukštą šių džiovintų žolelių su šaukštu natūralaus medaus ir šiek tiek pakaitinkite mišinį virš mažos ugnies, o tada perkoškite jį per marlinį audinį. Gerkite šį sirupą kelis kartus per dieną arba įmaišykite jo į šiltą arbatą.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA