PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Rugpjūčio 18 d. 15:26

Koronaviruso plitimui reikšmingiausią įtaką turi 25–35 metų žmonių grupė

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


142404

Didžiausią įtaką koronaviruso plitimui turi 25–35 metų žmonių grupė, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Naujausias Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro vertinimas nurodo, kad reikšmingiausia infekcijos plitimui yra jaunų žmonių – nuo 25 iki 35 metų – grupė. Reikšmingiausia, nes žmonės jaučia lengvus simptomus arba iš viso jų nejaučia“, – per spaudos konferenciją Vilniuje sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Kai žmonės nežino, kad gali sirgti, tai tada, aišku, ir nesitikrina bei tą ligą gali išplatinti visiems“, – pridūrė ji.

Anot jos, ši amžiaus grupė laikoma reikšmingiausia ligos plitimui ir dėl to, kad tokio amžiaus žmonės yra socialiai aktyviausi.

G. Megelinskienė pabrėžė, kad tai nereiškia, jog statistikoje ši amžiaus grupė sudarys didžiausią sergančiųjų dalį.

Šiuo metu koronavirusu Lietuvoje serga 647 asmenys, 25–35 metų grupei priklausantys sergantieji sudaro maždaug penktadalį – jų yra 137.

Per praėjusią parą patvirtinti 38 nauji ligos atvejai. Tai didžiausias naujų užsikrėtimų skaičius per parą nuo balandžio vidurio. Iš šių atvejų maždaug trečdalio užsikrėtimo aplinkybių nustatyti nepavyko.

Pasak G. Megelinskienės, tą lemia darbuotojų trūkumas ir dalies susirgusiųjų nenoras bendradarbiauti, pateikiant visą informaciją apie galimas užsikrėtimo aplinkybes.

„Buvo priimti nauji darbuotojai, taip pat skelbiami nauji konkursai (...) tačiau reikalingas ir specialūs apmokymai tam, kad tai būtų tikrieji atvejų detektyvai. Tie žmonės, kurie praėjo infekcijos piką, jau tikrai turi neblogus įgūdžius, kad galėtų daug lengviau ir greičiau identifikuoti tam tikras sąsajas“, – teigė ji.

NVSC atstovės teigimu, rekordinį naujų paros koronaviruso atvejų šuolį lėmė ne tik tam tikri protrūkiai bei židiniai įvairiose Lietuvos vietose, bet ir atsainus žmonių požiūris į apsaugos priemones.

„Dauguma atvejų ir patys susirgusieji paminėjo, kad jie tų asmeninių apsaugos priemonių nedėvėjo, buvo užsimiršę, nelabai atkreipė dėmesį ar saugojosi. Turbūt jau toks pripratimas gyventojams tapo, kad natūraliai ta liga plinta ir nieko nenutiks, apeis“, – kalbėjo G. Megelinskienė.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 2474 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 647 asmenys, pasveiko – 1733.

Izoliacijoje šiuo metu yra 2973 žmonės.

BNS