125559 Koronaviruso pandemija paveikė ir žmonių išvaizdą, sako grožio specialistai

Grožis | 5 MIN.

Koronaviruso pandemija paveikė ir žmonių išvaizdą, sako grožio specialistai

Reporteris Margarita
2020 m. balandžio 10 d. 18:15
make-up-3408991-1920.jpg

Koronaviruso pandemija gana ryškiai dabar atsispindi ir žmonių išvaizdoje: užsidarius kirpykloms, manikiūrų ir grožio salonams, daugybei pasaulio žmonių iškilo pavojus apsileisti, sako grožio specialistai.

Tačiau jie baiminasi, kad po ilgo karantino jiems nebeliks nei antakių, nei plaukų, kuriuos reikės pešioti, vaškuoti, dažyti ar kirpti.

„Svarbiausia – nelieskite savo antakių“, – maldavo prancūzų kosmetikos bendrovės „Guerlain“ kūrybos direktorius Olivier Echaudemaisonas (Olivjė Ešodemezonas).

„Tegul sau auga – palikite neliestą mišką“, – kalbėjo vyras, anksčiau rūpinęsis tokių ekrano legendų kaip Audrey Hepburn (Odri Hepbern) ir Sophia Loren (Sofija Loren) makiažu.

Nebijokite eksperimentuoti su makiažu, sakė jis naujienų agentūrai AFP, nes „jeigu kas nors nepavyks, galėsite pasiimti servetėlę ir vėl viską pradėti iš naujo“.

„Tačiau eksperimentuoti su plaukais yra daug pavojingiau“, – perspėjo specialistas.

Britų makiažo guru Sali Hughes (Sali Hjuz), kurios labdaros organizacija „Beauty Banks“ nuo pandemijos pradžios dalina kosmetikos priemones ir tualeto reikmenis sunkius laikus išgyvenantiems medicinos darbuotojams, taip pat perspėjo nekartoti namudinio gražinimosi triukų, skelbiamų socialiniuose tinkluose.

Moteriškos barzdelės

„Profesionalai nuoširdžiai nerimauja... ir sako, kad ruošiasi daugybei sudėtingų plaukų spalvos korekcijų, kai pagaliau (jų salonai) atsidarys“, – sakė S. Hughes.

Kai kurių spalvų plaukų dažų paklausa Jungtinėje Karalystėje šoktelėjo šešis kartus jau po pirmos savaitės, kai šalyje buvo paskelbtas karantinas.

Tačiau televizijos laidų vedėja Stacey Solomon (Steisi Solomon), tikrai nėra iš tų, kurios kaunasi dėl paskutinės likusios dėžutės plaukų dažų. Trims milijonams savo sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“ moteris pareiškė, kad šiuo izoliacijos laikotarpiu nusprendė nebesipriešinti gamtai ir padėjo savo skustuvą į šalį.

„Tegul sau auga“, – paskelbė moteris, anksčiau juokavusi, kad jos vaikams patinka glostyti jos „barzdelę“ ir „veido kailiuką“.

Tuo metu socialiniuose tinkluose žmonės pradėjo skelbti savo istorijas apie nesėkmingus bandymus dažytis plaukus.

Prancūzų stilistas Thomas Girardas (Tomas Žiraras) transliuoja net po šešias nemokamas pamokas internetu kasdien, mokydamas, ką daryti „estetinės katastrofos“ atveju. Jis ragina savamokslius baigti savo eksperimentus, jeigu jie padarė nors vieną klaidą.

„Didžiausia klaida yra manyti, kad galite ištaisyti klaidą toliau kirpdami“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie plaukų šaknis stilistas siūlo palikti jas ramybėje. „Tai (žilumas) jau nebėra amžiaus rodyklė ir gėdingas dalykas – tai faktas, kuris net gali būti privalumas“, – sakė jis.

Ir iš tiesų, tokios stileivos kaip prancūzų mados žurnalistė Sophie Fontanel (Sofi Fontanel) ar viena britų žurnalo „Vogue“ vadovių Susan Harris (Siuzan Haris) nė kiek nesivaržo peleninės plaukų spalvos, o ji nenueina nuo podiumų. Bet ilgas karantinas gali turėti neigiamų pasekmių grožio pramonei, ypač Azijoje, kur įprasta dėvėti veido kaukes gripo ir kitų infekcijų sezono metu.

Pietų Korėjoje kosmetikos pardavimai nukrito iki 70 procentų, moterims supratus, kad lūpdažio po kauke tikrai nereikia.

Musulmoniškas įkvėpimas

Nors kaukės darosi vis populiaresnės visame pasaulyje, ir daugelis ekspertų jas rekomenduoja kaip priemonę viruso plitimui sustabdyti, yra abejojančių jų suderinamumu su grožiu.

Socialiniame tinkle „Instagram“ paplito vienos egiptietės memas, kuriame ji ištepa kaukę ir visą veidą grimu, o ant kaukės nusipiešia raudonas lūpas.

Iš tiesų daugelis semiasi įkvėpimo iš Artimųjų Rytų, kur nuo senų amžių moterys moka paryškinti savo grožį net ir po musulmoniškais veido apdangalais. Irakietė makiažo meistrė Fatima Aldewan (Fatima Aldevan) pasidalino savo meistryste mokomajame vaizdo klipe „Išvaizda per koronavirusą“.

Skeptikai neatbaidė ir Jordanijos dizainerės Samia Alzakleh (Samijos Alzakleh), savo kaukes pradėjusios puošti įvairiais netikrais brangakmeniais. Bet jeigu tikrai norite su kauke atrodyti gerai, viskas priklauso nuo jūsų akių, pataria O. Echaudemaisonas.

„Kadangi burnos nebėra, mes turime pagrindinį demėsį skirti akims“, ir moteris iš karto „įgaus Artimųjų Rytų žavesio“, sakė makiažo veteranas.

BNS


Šiauliai
Šiaulių ir kitų regionų ligoninėse bus diegiamos skubiosios telemedicinos paslaugos
Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono ligoninėse skubiosios medicinos pagalbos skyriuose planuojama plėtoti ir diegti skubiosios telemedicinos paslaugas, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Sveikata | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sužaistos itin rezultatyvios rungtynės. Mato Buzelio vedini Čikagos „Bulls“ (13/15) krepšininkai išvykoje 152:150 (38:38, 45:35, 33:42, 36:35) įveikė Atlantos „Hawks“ (15/15) ekipą.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Pasaulis
Pirmadienį, gruodžio 22 d., Maskvoje sprogo automobilis. Manoma, kad juo važiavo Rusijos generolas majoras Fanilas Sarvarovas. 56 metų vairuotojas, pranešama, mirė.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė esąs patenkintas pokalbiais Jungtinėse Valstijose dėl taikos Ukrainoje.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Z ir Alfa kartos mokiniai keičia mokymosi taisykles. Jie užaugo skaitmeninėje erdvėje, kur informacija pasiekiama akimirksniu, todėl tik tradicinių mokomųjų priemonių sprendimų jau nebepakanka. Šiandien mokymosi priemonės turi būti ne tik informatyvios, bet ir interaktyvios, vizualiai patrauklios, suteikiančios greitą grįžtamąją informaciją, atkreipia dėmesį pedagogai.
Lietuva | 5 MIN.
0
Nors iki šiol žiema labiau panašėjo į rudens tęsinį, artimiausiomis dienomis viskas keisis. Pirmadienį dar laikysis gan rudeniški orai, bet jau antradienį temperatūra bus gerokai žemesnė, o trečiadienį apskritai žiemiška. Jei pasiseks, antradienį iškritęs sniegas neištirps iki trečiadienio.
Lietuva | 2 MIN.
0

Radviliškis
Kelmė
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0
Paskutiniame 2025 metų Kelmės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame gruodžio 18 dieną, dalyvavo visi tarybos nariai. Posėdžio darbotvarkėje buvo apsvarstyti 36 klausimai.
Politika | 2 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Pasaulis
Pirmadienį, gruodžio 22 d., Maskvoje sprogo automobilis. Manoma, kad juo važiavo Rusijos generolas majoras Fanilas Sarvarovas. 56 metų vairuotojas, pranešama, mirė.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė esąs patenkintas pokalbiais Jungtinėse Valstijose dėl taikos Ukrainoje.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Sekmadienį Šiauliuose rastas mirusio vyro kūnas. Anot policijos, šalia jo buvo rastas ir ginklas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šeštadienį Šiaulių rajone nepilnametis smurtavo prieš vyrą, pranešė Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šeštadienio vakarą Šiauliuose, netoli arenos, susidūrė du lengvieji automobiliai. Avarijos metu nukentėjo ir į ligoninę buvo išvežtos vienos iš mašinų vairuotoja ir keleivė.
Gatvė | 2 MIN.
0
Šeštadienį Šiaulių rajone automobiliui atsitrenkus į medį, žuvo jį vairavęs asmuo, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kalvarija
Šeštadienį šalyje buvo užregistruoti 43 eismo įvykiai, iš kurių 4 įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. apie 17 val. Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime automobilis „Opel Astra“, vairuojamas moters (gim. 1972 m.), nuvažiavo nuo kelio.
Gatvė | 2 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Įvyko 2025 m. Kelmės rajono salės futbolo pirmenybės, kuriose šiemet dalyvavo penkios komandos: Kelmės FK „Kražantė“ (vad. J. Lebedžinskas), Kelmės FK „Kelmė“ (vad. A. Černakauskas), Kražių „Kražiai“ (vad. R. Liekys), Kelmės „SC–NVŠ“ (vad. T. Bracevičius) ir „Kelmės jaunimas“ (vad. T. Špukas). Lapkričio–gruodžio mėnesiais Kelmės sporto centro sporto salėje buvo sužaistos 14 rungtynių, po kurių paaiškėjo galutinės komandų vietos.
Sportas | 3 MIN.
0
Ugniagesių gelbėtojų mokykloje buvo surengtas finalinis Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos krepšinio turnyro direktoriaus taurei laimėti etapas. Jo nugalėtojais tapo Klaipėdos PGV krepšininkai, įtemptose varžybose nugalėję Šiaulių PGV. Trečiąją vietą užėmė Panevėžio PGV.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono ligoninėse skubiosios medicinos pagalbos skyriuose planuojama plėtoti ir diegti skubiosios telemedicinos paslaugas, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Sveikata | 2 MIN.
0
Gruodžio 17 d. LDK Valdovų rūmuose Lietuvos savivaldybėms – Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos narėms, tarp kurių yra ir Šiaulių rajono savivaldybė, taip pat jauniesiems piligrimams iš visos Lietuvos, dvasininkams pristatyta unikali knyga „CAMINO. Šv. Jokūbo kelias Lietuvoje ir jo piligrimai / The Way of Saint James in Lithuania and Its Pilgrims“ (lietuvių ir anglų kalbomis). Tai solidus ir unikalus dokumentų ir tekstų rinkinys, kuriame išsamiai atskleidžiama Šv. Jokūbo kelio kūrimo ir plėtros istorija, filosofiniai, žmogiškieji ir kultūriniai veiksniai, įprasminantys Lietuvos istorines šaknis europinės kultūros kontekste.
Kultūra | 8 MIN.
0
Radviliškis
Radviliškis
Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Radviliškio r.) vykusiame renginyje „Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia: istorija, relikvijos, meno vertybės“ pranešimus skaitė žinomi mokslininkai: istorikas doc. dr. Liudas Jovaiša, dailės istorikės dr. Asta Giniūnienė, dr. Skirmantė Smilingytė-Žeimienė ir dr. Dalia Vasiliūnienė. Paskaitoje dalyvavo ir Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis.
Kultūra | 3 MIN.
0
Gruodžio 17 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko adventinis vakaras – susitikimas su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininku dr. Kastyčiu Rudoku. Renginio lankytojams lektorius skaitė paskaitą „Baroko sakralinis menas ir advento apmąstymai“, kuri visus kvietė stabtelėti, susikaupti ir pažvelgti į advento laikotarpį per sakralinio meno prizmę.
Kultūra | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Socialiniuose tinkluose sparčiai populiarėjanti, kitonišką gyvenimą praktikuojanti pirtininkė Viktorija Prokofjeva trisdešimties turėjo viską, apie ką daugelis tik pasvajoja: sėkmingą vestuvių verslą, nesibaigiančius klientų srautus, linksmybių kupiną laisvalaikį, keliones, būstą pačioje Vilniaus širdyje. Ir vieną dieną… visa tai prarado prasmę. Ankstesnį gyvenimą ji iškeitė į šeimą, vaikus, vienkiemį Vilniaus užmiestyje ir asketišką gyvenimą be ekranų, prabangos, beribio vartojimo ir triukšmo.
Veidai | 4 MIN.
0
Nutrūko kelerius metus puoselėti agentūros „Major Amber Models“ vadovės Karolinos Toleikytės ir verslininko, investuotojo Jono Garbaravičiaus artimi santykiai.
Veidai | 2 MIN.
8


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kiaulės liežuvis – išraiškingo skonio, nebrangus patiekalas, kurį lietuviai dažniausiai valgo vieną, su majonezu ar garstyčiomis. Tačiau pakanka vos keleto gudrybių ir maistingas bei sotus kiaulės liežuvis gali tapti tikru virtuvės atradimu. „Maximos“ maisto gamybos technologas dalijasi keletu patarimų, kaip liežuvį paversti išskirtiniu šventiniu patiekalu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Kiekviena šeima turi savo Kūčių stalo patiekalų tradicijas – vieniems tai silkė su svogūnais, keptas karpis, o kiti šventinės vakarienės neįsivaizduoja be lašišos. Nors receptai skiriasi, visus vienija bendras ingredientas – žuvis. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvį bei jūros gėrybes ir siūlo išbandyti abejingų nepaliksiantį nebrangų receptą, kuris puikiai tiks ir Kūčių vakarienei.
Virtuvė | 5 MIN.
0