Kontrabandos gabentoją įklampino namuose paliktas vairuotojo pažymėjimas ir sunkiai tramdomas jaudulys

2_J2BXSemgo
Šalčininkai
Asociatyvi Lauros Jurgelevičiūtės (VSAT) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Šalčininkų pasienio kontrolės punkte (PKP) pasieniečiai ir muitininkai demaskavo Baltarusijos pilietį, automobilyje įrengtose slėptuvėse mėginusį iš Baltarusijos atgabenti daugiau kaip pusantro tūkstančio pakelių tenykščių cigarečių.

Antradienio popietę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių užkardos pareigūnai kartu su muitininkais Šalčininkų PKP patikrino iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiavusio automobilio „Audi 100“ ir jį vairavusio asmens dokumentus.

Prie automobilio su baltarusiškais valstybinio numerio ženklais vairo sėdėjo 42-ejų Baltarusijos pilietis. Jo šalies pasas buvo nepriekaištingas, tačiau dokumentus tikrinantiems pasieniečiams baltarusis negalėjo pateikti savo vairuotojo pažymėjimo. Vyras paaiškino jį palikęs namuose.

Baltarusį VSAT pareigūnai informavo, kad kelionės tęsti nebegalės ir atliko tokiais atvejais įprastą formalumą – surašė ir įteikė atsisakymą leisti atvykti kertant sieną. Užsienietis būtų apsisukęs ir grįžęs į savo šalį, jeigu ne  jo akivaizdus, sunkiai tramdomas jaudulys. Kūno kalbą išmanantys pasieniečiai nusprendė detaliai patikrinti „Audi 100“.

VSAT ir muitinės pareigūnams patikrinus automobilio priekinį bamperį ir priekinį skydelį, galines sėdynes, jų ertmėse aptikta kontrabandos slėptuvių. Iš jų pareigūnai ištraukė 1 534 pakelius įvairių rūšių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis.

Vairuotojas, jo automobilis ir neteisėtai gabenti tabako gaminiai perduoti muitinės pareigūnams, kurie tiria šį įvykį.