Kontrabandininkų automobilyje ir namuose – 5 tūkstančiai pakelių cigarečių

ijwpt6GtJbk
Šalčininkai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

Jungtinės VSAT pajėgos su įkalčiais sulaikė du vyriškius, kurie Šalčininkų rajono miške iš nuosavo automobilio į išsinuomotą perkrovinėjo baltarusiškas cigaretes. Tęsiant šio ikiteisminio tyrimo veiksmus, sulaikytas dar vienas vyriškis, kurio namuose per kratą rasta keliolika tūkstančių eurų.

Turėdami išankstinės informacijos, kad miške ties Žygmantiškio kaimu (Šalčininkų  r.) vyksta kontrabandinių cigarečių perdavimas, VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos, Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai kartu su Vilniaus pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnais užtiko du šalčininkiečius. Sekmadienio pavakarę 58-erių vyriškiai iš automobilio „VW Passat“ , kuris priklausė vienam iš sulaikytųjų, krovė cigaretes į  išsinuomotą automobilį „Audi A6“ .

Operacijos metu buvo sulaikyta iš viso 5 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – daugiau nei 21  tūkst. eurų. Griežčiausia įstatyme numatyta bausmė už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis – ketverių metų laisvės atėmimas.

Vykdydami tolimesnius ikiteisminio tyrimo veiksmus, pareigūnai tą pačią dieną Eišiškėse, gyvenamajame name, sulaikė 32-ejų vilnietį, kuris, manoma, taip pat dalyvavo nusikalstamoje veikoje. Šio vyro namuose nedelsiant atlikę kratą, pasieniečiai aptiko ir paėmė per 16 tūkst. eurų.

Sulaikytieji į teisėsaugos akiratį pakliuvo ne pirmą kartą, visi jau ne kartą bausti dėl ankščiau padarytų analogiškų nusikalstamų veikų. Jie buvo uždaryti į areštinę, sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras.

Automobiliai kartu su kontrabandinėmis cigaretėmis laikinai saugomi viename iš VSAT padalinių.