Kontrabanda į Lietuvą narkotikus gabenusiems vilniečiams gresia ilgi metai nelaisvės

tingey-injury-law-firm-ycdpu73kgsc-unsplash
Vilnius
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Į Kauno apygardos teismo suolą teks sėsti dviem vilniečiams. Jaunuoliams pareikšti kaltinimai dėl labai didelio kiekio narkotinės medžiagos gabenimo bei jos įvežimo į šalį kontrabandos būdu, skelbia prokuratūra.

Bylos duomenimis, 2021 metų pabaigoje nenustatytas asmuo vienai Lietuvos bendrovei užsakė autovežiu nugabenti lengvąjį automobilį į Ispaniją ir palikti nurodytu adresu. Vėliau, taip pat nenustatytas asmuo, Ispanijoje palikto automobilio salone ir bagažinėje paslėpė beveik 10,5 kg kanapių.

Pernai metų pradžioje kitos automobilių vežimo įmonės vairuotojas gavo užsakymą anksčiau minėtą automobilį autovežiu pargabenti į Lietuvą. Pakeliui autovežiu vežami automobiliai buvo patikrinti Prancūzijos muitinės pareigūnų, kurie minėto automobilio salone rado dalį paslėptų kanapių. Vėliau autovežis su visu kroviniu buvo grąžintas įmonės vadovams, kurie, nežinodami, kad pareigūnai nesurado automobilio bagažinėje paslėptų kanapių, jį įvežė į Lietuvos teritoriją ir atgabeno į Kauną.

Vienas iš įmonės vadovų, apžiūrėdamas automobilį, jo bagažinėje surado likusią dalį – beveik 6 kg – kanapių, apie ką nedelsdamas pranešė policijai. Buvo organizuota pasala ir, kaltinamiesiems atvykus pasiimti automobilio, jie policijos pareigūnų buvo sulaikyti.

24-erių ir 25-erių metų vilniečiams pareikšti kaltinimai dėl baudžiamosios atsakomybės už tarptautinėse sutartyse numatytus nusikaltimus, narkotinių medžiagų kontrabandos ir neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinės medžiagos. Griežčiausia už šias veikas gresianti bausmė – laisvės atėmimas 15 metų.