Konservatoriai spręs dėl M. Majausko šalinimo iš frakcijos

Konservatoriai spręs dėl M. Majausko šalinimo iš frakcijos
Lietuva
Paulius Peleckis/BNS nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ketvirtadienį Seimo konservatoriai ketina priimti sprendimą dėl buvusio Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Mykolo Majausko šalinimo iš frakcijos.

Įvertinęs tai, kad M. Majauskas palaikė su Vyriausybe nesuderintą iniciatyvą dėl PVM lengvatų, TS-LKD Priežiūros komitetas nutarė ne tik šalinti M. Majauską iš partijos, bet ir paragino konservatorius Seime apsispręsti ir dėl jo ateities frakcijoje.
 
Tokio sprendimo imtasi po to, kai konservatorius nepakluso Vyriausybės linijai ir palaikė su Ministrų kabinetu nederintą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įstaigoms.
 
Antradienį M. Majauskas pareiškė, kad atsistatydina iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko pareigų. Tai parlamentaras pranešė po to, kai, valdantiesiems boikotavus slaptą balsavimą, nepavyko nepasitikėjimo procedūra juo kaip BFK pirmininku. Šia procedūra opozicija siekė paremti M. Majausko vadovavimą komitetui.
 
Tuo tarpu trečiadienį M. Majauskas pranešė keliantis savo kandidatūrą į Vilniaus merus. Mero posto jis sieks kaip savarankiškas kandidatas.
Konservatorius Jurgis Razma mano, kad apie planus siekti Vilniaus miesto mero posto trečiadienį pranešęs parlamentaras M. Majauskas turėtų atsisakyti Seimo nario mandato.
 
Konservatoriaus teigimu, tai būtų garbinga, nes iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų antradienį atsistatydinęs politikas dabar Vilniaus miesto mero rinkimuose mes iššūkį konservatorių iškeltam kandidatui – Valdui Benkunskui.