Konkurso nugalėtojams prizas – edukacinė diena sostinėje

Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos inf.

Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 2a klasė dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene organizuotame edukaciniame projekte moksleiviams „Aš esu pilietis“ ir tapo I grupės nugalėtojais. Klasei atiteko pagrindinis prizas – „Aš esu pilietis“: edukacinė diena sostinėje“.

Mokiniai ir jų mokytoja Daliutė Vadeikienė konkursui pateikė nufilmuotą diskusijų laidą, viktoriną „Mąstyk, pilieti“. Konkurso užduotis vertinta atsižvelgiant į temos atskleidimo, kūrybiškumo,  novatoriškumo, kolektyvinio užduoties atlikimo klasės bendruomenėje kriterijus.

Edukacinę dieną sostinėje mokiniai spaudos konferencijoje pristatė savo kūrybinį darbą, atsakė į klausimus. Po to dalyvavo edukacinėje pažintinėje programoje Seimo rūmuose ir specialioje programoje kariniame dalinyje – Gedimino štabo batalione Visoriuose.

„Aš esu pilietis“ – tai pirmą kartą rengiamas edukacinis konkursas, skirtas 1–12 klasių bendruomenėms. Konkurso tikslas – paskatinti mokyklinio amžiaus jaunus žmones aktyviau domėtis politiniu gyvenimu, nacionaliniu saugumu ir gynyba, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją, kariuomenės organizavimą ir veiklą.