Konkurse „Metų ūkis 2022“ apdovanoti ir Akmenės rajono ūkininkai

Akmenė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-jų ūkių šeimininkus. Jiems įteikti Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Akmenės rajone pirmąją vietą laimėjo Rasa ir Arvydas Noreikiai.

Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau dvidešimt devintąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre.

Tradicinio konkurso tikslas išliko toks pats – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti pažangiausius savivaldybėje.

2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė pačioms nuspręsti, ar po buvusios pandemijos šį konkursą rengti. Ūkininkus – nugalėtojus išrinko savivaldybių vertinimo komisijos, kurios rėmėsi patvirtintais konkurso nuostatais.

Šventiniame renginyje apdovanoti ir pagerbti konkurso „Metų ūkis 2022“ laimėtojais tapę 99 ūkiai –  33 pirmos, 33 antros ir 33 trečios vietos laimėtojai. Tarp 2022 m. laureatų yra 55 augalininkystės, 19 gyvulininkystės, 21 mišrus ūkis, po 2 daržininkystės ir sodininkystės bei 3 uogininkystės ūkiai.

Ministras K. Navickas padėkojo Ūkininkų sąjungai, kad kasmet pagerbia ir visuomenei pristato savo bendruomenės perlus. „Mano vienas iš tikslų – mažinti takoskyrą tarp miesto ir kaimo, tarp žemės ūkio ir gamtosaugos. Tačiau vis dar sunku keisti skirtingus požiūrius, ypač stereotipus. Taip pat turime siekti didesnio mūsų žmonių lojalumo Lietuvos ūkininkų užaugintai produkcijai“, – sakė ministras. Taip pat jis padėkojo ūkininkams už jų pagalbą karo alinamai Ukrainai.