Konferencijoje aptartos savanorystės galimybės

406637308_739890548172922_523089213346281510_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Savanorystė – puiki galimybė jaunimui susirasti naujų draugų ir bendraminčių, pagilinti žinias tam tikroje srityje, o galbūt net išbandyti svajonių profesiją bei įvertinti savo galimybes ir pasiryžimą dirbti trokštamą darbą. Artėjant tarptautinei savanorių dienai, Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vykusioje konferencijoje „Savanorystės galimybės“ jaunuoliams pristatytos savanorystę jau išbandžiusių patirtys, diskutuota, kas yra savanorystė ir kur ji gali nuvesti. Pristatytos savanorystės Lietuvoje ir užsienyje galimybės.

Pirmojoje konferencijos dalyje vykusioje diskusijoje „Savanorystė šiandien – kas pasikeitė?“ dalyvavusi Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė džiaugėsi galėdama stebėti, kaip auga savanorystei skiriamas dėmesys: „Marijampolė vis labiau tampa Europos ir pasaulio dalimi. Ne tik mūsų savanoriai išsibarstę po įvairias šalis, bet vis daugiau užsieniečių savanorystei renkasi Marijampolę. Nepaprastai džiugu, kad lyginant prieš metus buvusią situaciją su šiandienine, Marijampolės savivaldybėje padaugėjo savanorius priimančių organizacijų. Savanorystė ypač vertinama ir skatinama veikla visame pasaulyje, ne išimtis ir mūsų savivaldybė. Mes puikiai suprantame, kad jaunuoliams tai galimybė ugdyti atsakomybę, smalsumą, veiklumą ir pasiryžimą kurti pokytį. Neretai savanoriškos veiklos patirtys padeda ir ieškant darbo bei yra vertinamos darbdavių“. 

Konferencijos dalyviai susipažino su metodinėmis priemonėmis, naudojamomis savanorystės vertinimui. Metaforines asociatyvines korteles pristatė Onutė Misiukevičienė, o savanorystės refleksijų kortelių pristatymą parengė savanorių mentorė Edita Koliataitė. 

Baigiamojoje konferencijos dalyje apie metodines priemones emocinei sveikatai stiprinti papasakojo Martynas Klimašauskas, Alma Stučkienė atskleidė, ką veikia savanoriai Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibiotekoje, savo Jaunimo savanoriškos tarnybos patirtimi pasidalino savanoris Titas Mockevičius, apie iššūkius priimant įvairių gebėjimų savanorius pasakojo VšĮ „Rainos svajonės“ atstovai, tarptautinės savanorystės patirtį apžvelgė Sūduvos gimnazijos mokytoja Gintarė Baltrūnienė. 

Konferenciją organizavo VšĮ „Visuomenės ir verslo plėtros institutas“. Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga, Marijampolės savivaldybė ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija.