Konferencija „Atsiminimų šviesoje“ – Dr. Eugenijos Meškienės 15-osioms mirties metinėms paminėti

cujoWHHdHA
Akmenė
Nuotrauka Jono Vapsvos
Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lapkričio 27 dieną Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoj vyko konferencija „ATSIMINIMŲ ŠVIESOJE“, skirta Akmenės rajono savivaldybės merės, agrarinių mokslų daktarės, Lietuvai pagražinti draugijos Akmenės skyriaus pirmininkės, Akmenės rajono garbės pilietės Eugenijos Meškienės 15-osioms mirties metinėms paminėti.

Konferencijos dalyvius ir pranešėjus pasveikino Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Lina Lukytė ir Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Konferencijos metu pranešimus skaitė: žurnalistė, buvusi ilgametė rajono laikraščio „Vienybė“ redaktoriaus pavaduotoja ir redaktorė Julijana Sejavičienė, pranešimo tema „Asmenybės įtaka politikoje“, bei žurnalistas, signataras, buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas. Pranešimo tema „E. Meškienė, Č. Juršėnas ir Socialdemokratija: Idėjos visuomenės raidai“. Prisimindamas Eugenijos Meškienės asmenybę, jos nuoširdumą, paprastumą ir gebėjimą bendrauti ir išklausyti žmones Česlovas Juršėnas pristatė ir savo naujausią knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“. Ši knyga – žymaus politiko ir žurnalisto atsiminimai, įspūdžiai, apmąstymai. Aprėpiantys biografiją, dalyvavimą sprendžiant Lietuvai svarbius reikalus, piešiantys gyvenimo ir veiklos kelyje sutiktus žmones.

Konferenciją vainikavo Panelinė diskusija, tema „Žmonėms ir su žmonėmis: Eugenijos Meškienės gyvenimo retroperspektyva“. Diskusiją moderavo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas. Diskusijos dalyviai tai buvę Eugenijos Meškienės kolegos, bendražygiai: Julijana Sejaviečienė, Česlovas Juršėnas, tarybos narys Vladislovas Balkauskas, Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė. Diskusijos dalyviai pasidalino savo pažintimi su E. Meškiene, nuveiktais darbais ir išgyvenimais, kuriuos patyrė per daugybę metų bendravimo. 

Ši konferencija - svarbus momentas, leidžiantis prisiminti ir pagerbti Dr. Eugenijos Meškienės įnašą į Akmenės rajono ir visos Lietuvos gyvenimą.