Komitetas – už rūkalų gamintojų paramą kovai su kontrabanda

20190621_131819
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Sniegė Balčiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Seimo Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį pritarė siūlymui leisti tabako gamintojams ir jo prekybininkams remti kovą su kontrabanda bei nelegalia rūkalų prekyba.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisoms komitetas pritarė bendru sutarimu. Parama būtų skirta muitininkams, valstybės sienos apsaugos pareigūnams, policininkams.  

„Siūlomas reguliavimas padėtų labiau apsaugoti valstybės finansinius ir ekonominius interesus“, – teigė komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė. 

Jeigu Seimas pataisas priims, tabako gamintojams ir jo prekybininkams būtų leidžiama finansiškai ir kitais būdais remti valstybės įstaigas kovoje su kontrabanda ir nelegalia prekyba. Parama negalėtų būti naudojama rūkalų įsigijimo ar vartojimo skatinimui.  

Tokiu būdu grįžtų iki 2017 metų taikyta tvarka, kai tabako gamintojai galėjo remti antikontrabandinius projektus. Tačiau priėmus konservatoriaus Antano Matulo pataisą nuo 2017-ųjų gamintojai neteko galimybės remti jokių renginių, projektų, asmenų ir visuomenės informavimo priemonių.   

Nacionalinės tabako gamintojų asociacijos vykdomasis direktorius Arnas Neverauskas yra sakęs, kad Lenkijoje, Estijoje ir Latvijoje tabako gamintojams leidžiama prisidėti prie kontrabandos užkardymo.