PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Lapkričio 21 d. 15:20

Kolegijos studentai plėtė kūrybines kompetencijas

Šiauliai

Organizatorių nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


251783

Šiaulių valstybinė kolegija įgyvendino projektą „Laisvas žodis. Laisvas žmogus“, kurio metu stiprino studentų komunikacijos, viešo kalbėjimo kompetencijas. Taip pat paskaitas skaitė įvairių sričių lektoriai, savo sričių profesionalai. Studentai aktyviai įsitraukė į veiklas, po kurių liko ir studentų sukurti darbai – fotografijų paroda, kurią kolegija pasiryžusi pristatyti visoms įstaigoms ar verslams. Tikimasi, kad veiklos bus tęsiamos ir toliau ateityje.

Valstybinio studijų fondo finansuotas projektas „Laisvas žodis. Laisvas žmogus“ sumanymas kilo dar praėjusiais metais. Šiaulių valstybinėje kolegijoje studentai mokosi įvairių sričių programų, kuriose retai susiduria su viešu kalbėjimu, komunikacija, kitomis kompetencijomis. Projekto paraiška ruošta dar iki vasario, tačiau Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, laisvės tema projekte įgavo dar daugiau aktualumo.

„Projekto paraišką ruošėme metų pradžioje, bet kilus karui Ukrainoje projekto aktualumas įgavo daugiau prasmių nei manėme pradžioje. Studijų metu studentai ne visada gauna galimybių išbandyti tam tikras kompetencijas, kaip viešasis kalbėjimas, dizainas, fotografija. Todėl suteikėme jiems galimybę išbandyti save šiose srityse, pasikvietėme papildomus lektorius. Galutinis rezultatas, manau, viršijo lūkesčius, studentai pajuto, kad tai dėl jų pačių, įsitraukė į veiklas“, – sako projekto vadovė, Šiaulių valstybinės kolegijos Vadybos ir komunikacijos katedros lektorė Gintarė Kulbeckienė.

Kilnojamoji paroda. Organizatorių nuotr.

Gilino kompetencijas

Projekto veiklose studentai ugdėsi kūrybiškumo kompetencijas, ėmėsi kūrybinės veiklos iniciatyvų, naudodami informacines technologijas kūrė informacijos sklaidos produktus. Viena iš pagrindinių projekto idėjų – Šiaulių miesto bendrosiose erdvėse ir ugdymo įstaigose sukurti netikėtas kultūros ir meno erdves. Šis projektas yra paskata ateityje dar labiau išnaudoti miesto bendrąsias erdves kultūrai, nešant žinutę, kad menas ir kultūra gali būti skleidžiamas kitokiose nei įprasta erdvėse.

Siekiama jaunus žmones įtraukti į meno ir kultūros pasaulį ir bent akimirkai paskatinti juos sustoti ir pamąstyti, ką jiems reiškia laisvė, galimybė būti laisvam piliečiui. Projektas padėjo sustiprinti studentų bendrąsias, skaitmenines, socialines, kūrybines ir profesines kompetencijas, ne tik sukurti meninį produktą, bet ir gebėti jį išviešinti, pritraukti auditoriją, diskutuoti apie pamatines vertybes.

„Lektorių padedami studentai sukūrė performansą, dainą ir fotografijų parodą. Ji eksponuojama kolegijoje, bet vėliau fotografijas eksponuosime ir kitose įstaigose. Jau susidomėjimą išreiškė viena Šiaulių gimnazija, miesto biblioteka. Kviečiame ir kitas įstaigas, galime eksponuoti fotografijas, taip pat pasiūlyti ir renginį, su kūrybos pristatymu, diskusija“, – kviečia projekto vadovė Gintarė Kulbeckienė.

Performanso akimirka. Organizatorių nuotr.

Veiklos įvairios

Projekto finansavimas patvirtintas birželio mėnesį. Kol studentai atostogavo, projekto vykdytojai atliko būtinus, projekto sąmatoje numatytus pirkimus. Rugsėjį studentams grįžus į studijas, įgyvendintos veiklos. Surengta apskritojo stalo diskusija-seminaras laisvės, jos sampratos ir raiškos, multimedijų ir socialinių medijų tematika.

Dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse mokėsi vaizdo filmukų, fotografijų laisvės tematika kūrimo. Parengta kilnojamoji ir virtualios parodos „Laisvas žodis. Laisvas žmogus“. Surengtas meninis performansas ir diskusija laisvės tematika. Taip pat surengtas sukurtų vaizdo filmų ir fotografijų pristatymas ir geriausių kūrybinių produktų apdovanojimas.

„Šis projektas ir buvo mūsų idėjos, kaip perteikti laisvę. Niekas nenurodinėjo, kaip ir ką daryti. Sukurti kostiumai performansui parodo, kad esame skirtingi, bet ir savi, ir tai parodo, kas yra laisvė, kad galime būti kokie esame“, – sako studentė Deimantė, viena iš projekto dalyvių.

Projektas „Laisvas žodis. Laisvas žmogus“ parengtas Šiaulių valstybinės kolegijos. Finansavimą skyrė Valstybinio studijų fondas.

Reklama.