PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gruodžio 30 d. 09:47

Kokybiški virtuvės reikmenys: kaip pasirinkti?

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


159943

Maisto gamyba – neatsiejama kiekvienos dienos rutina. Ypač karantino metu dažnai sukamės virtuvėje, o šventiniu laikotarpiu patiekalų gamyba tik padažnės. Kad tai taptų ne rutina, o ritualu, reikia ne tik fantazijos, kuriant vis naujus patiekalus, bet ir kokybiškų virtuvės reikmenų.

Dažnam šeimos maitintojui, įsisukus į kasdienės maisto gamybos ratą, tai ima kelti stresą. Kad laikas virtuvėje neprailgtų, nepatirtumėte papildomų neigiamų emocijų, labai svarbu turėti gerus, kokybiškus virtuvės reikmenis. Juk niekas nenori svylančios keptuvės, kuri sugadins blynus ir ištampys paskutinius nervų likučius?

Virtuvės reikmenis reikėtų rinktis pagal kelis aspektus: kokybę ir patvarumą, jei nenorite dažnai pirkti naujų daiktų, bei funkcionalumą ir priežiūros lengvumą, jei nenorite apkrauti namų ir sunaudoti viso laisvalaikio gaminant maistą. Žinoma, svarbu atsižvelgti ir į reikmenų dizainą, nes gražus indas gali tapti dar ir virtuvės puošmena.

Ugnies“ daiktams svarbi ir kokybė, ir funkcionalumas

Bene svarbiausi reikmenys virtuvėje yra gera keptuvė, puodas bei kepimo skarda. Jie ne tik dažniausiai naudojami, bet ir patiria daugiausiai „skausmo“. Karšta temperatūra, maišymas netinkamais įrankiais, pjaustymas, šveitimas.

Čia reikėtų rinktis daiktus, kurie yra pagaminti iš aukštos kokybės medžiagos, yra atsparūs braižymams, turi kitų papildomų funkcijų. Nereikia bijoti ir žinomų prekės ženklų. Jų kainos ir kokybės santykis yra puikiai subalansuotas.

Geras peilis svarbiau už stiprias rankas

Kad turėtumėte ką įdėti į gerą puodą, keptuvę ar skardą, bene svarbiausias virtuvės prietaisas yra geras peilis.

Su netinkamu, neaštriu peiliu virtuvėje galite atiduoti paskutinius jėgų likučius. Kad taip nenutiktų, pasirūpinkite kokybiškais peiliais bei jų galąstuvu. Užtenka išsirinkti gerą virėjo (liaudyje vadinamą šefo) peilį, vaisiams ir daržovėms skirtą peilį bei skutimo peilį.

Na, jei esate pažengęs kulinaras, jums gali prireikti ir duonos peilio ar mėsos nukaulinimo peilio. Su kokybiškais ir, svarbiausia, aštriais peiliais, nereikės naudoti savo jėgos – jie patys slys maisto produktais.

Ir prisiminkite, kad ne jūs turite tarnauti daiktams, o daiktai tarnauja jums, kad kūrybinis procesas virtuvėje būtų malonus ir be rūpesčių.

SPECIALISTO KOMENTARAS

ZANA.LT atstovė teigia:

Rasti virtuvę, kurioje nebūtų bent vienos keptuvės, puodo ar peilio – pakankamai sudėtinga. Tačiau ar visuomet žinome, kaip tinkamai prižiūrėti virtuvės priemones?

Kaip tinkamai prižiūrėti puodus ir keptuves, kad jie jūsų virtuvėje tarnautų ilgiau:

Prieš plaunat būtinai palaukite, kol atvės.

Nerekomenduojama naudoti aštrių metalinių įrankių, kurie gali pažeisti priemonės paviršių – kitaip sutrumpės jos naudojimo laikas.

Neperkaitinti nesvylančios dangos, nes itin aukšta temperatūra gali jį pažeisti.

Peilis – esminės priemonės kiekvienuose namuose. Jie gaminami iš įvairių metalų, visgi populiariausias yra nerūdijantis plienas. Tačiau kaip ir kiekvienas daiktas, šios priemonės turi būti adekvačiai prižiūrimos. Tik taip užtikrinimas jų ilgaamžiškumas, išlaikomas tvirtumas, patvarumas ir aštrumas.

Manote, kad atėjo metas atnaujinti virtuvės reikmenis? Internetinėje svetainėje Zana.lt rasite didelį įvairiausių keptuvių, puodų, peilių ir ne tik pasirinkimą.

Remiamas turinys