Koks turtingas būtų Billas Gatesas, jei būtų likęs „Microsoft“?

Koks turtingas būtų Billas Gatesas, jei būtų likęs „Microsoft“?
Vilnius
Flickr.com nuotr.
Etaplius.lt Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ar pamenate laikus, kai Billas Gatesas buvo turtingiausias pasaulio žmogus? Dabar apie jį taip nebekalbame, nors tame sąraše jis vis dar užima labai aukštą poziciją.

Billas Gatesas savo ateitį užrašė tada, kai 1975 metais su Paulu Allenu įkūrė „Microsoft“. 1986 metais kompiuterijos sprendimų kompanija įžengė į akcijų biržas, o tuomet prasidėjusi kompiuterių evoliucija sparčiai augino Gateso turtus. 1998 metais „Microsoft“ aplenkė kelias gamtinių resursų ir prekybos kompanijas, tapdama vertingiausia įmone pasaulyje. Tuo metu Gatesui priklausė nemažas akcijų paketas, kuris buvo vertinamas 2,6 milijardais dolerių.

Pačioje 21 amžiaus pradžioje Gatesas pasitraukė iš „Microsoft“ vadovo pozicijų, bet liko investuotojų taryboje kaip vienas iš svarbiausių kompanijos savininkų. Tiesa, su laiku jo valdomas akcijų paketas traukėsi. Gatesas pavertė namažą savo akcijų dalį pinigais, dalį kurių panaudojo savo filantropinei veiklai. Kai 2020 metais Gatesas ir antra koja galutinai pasitraukė iš „Microsoft“, jo akcijų paketas susitraukė iki vos 1 % (gali būti aktualu: Microsoft dynamics NAV).

Tiesa, to pakanka, kad Gatesas vis dar būtų vienu turtingiausių žmonių pasaulyje. Šiuo metu pasak „Forbes“ Gateso turtai vertinami 138,6 milijardais dolerių. Pernai dėl išaugusios namų kompiuterių paklausos Gateso turtų vertė išaugo 6,5 milijardais dolerių. Jį turtingiausiųjų sąraše lenkia Bernardas Arnaultas su šeima, Jeffas Bezosas ir, žinoma, turtingiausias planetos žmogus Elonas Muskas.

Musko turtai dabar vertinami šiek tiek daugiau nei 300 milijardų dolerių, Bezoso - šiek tiek daugiau nei 200 milijardų. Verta pabrėžti, kad šios sumos yra hipotetinės ir neatspindi skaičių šių žmonių sąskaitose. Dažnai tokius sąrašus skaitantys žmonės mano, kad tai - lengvai likviduojamas ir panaudojamas turtas. Tačiau didžiąją tų turtų dalį sudaro akcijos. Jų pardavimas siekiant panaudoti tuos pinigus kitur sukeltų akcijų kainų svyravimą, kuris pakeistų ir tikrąją turtų vertę. Pavyzdžiui, jei išgirstumėte, kad Muskas parduoda didelį „Tesla Motors“ akcijų paketą, pagalvotumėte, kad kompanijos laukia žlugimas, o tai sukeltų akcijų vertės smukimą.

Technologijos.lt