Kokių veiksmų imtis, kaimo bendruomenei norint surengti šventę?

2
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Jei kaimo bendruomenė yra neseniai susikūrusi, todėl jos aktyvas dar neturi pakankamai sukaupęs organizacinės patirties, o norisi savo veiklą pradėti nuo sėkmingai surengtos, todėl įsimintinos kaimo šventės, svarbiausia yra neskubėti ir nepulti stačia galva į veiklos sritį, kuri tebėra nepakankamai pažįstama.

Koks yra pagrindinis kaimo bendruomenių aktyvo tikslas?

Pagrindinis kaimo bendruomenės aktyvo tikslas yra pasiekti ne tik tai, kad kaimo aplinka gražėtų ir garsėtų savo pavyzdinga tvarka, bet kad ir patys žmonės būtų draugiški, kuo daugiau bendrautų, kartu leisdami laisvalaikį, minėdami kaimui svarbias šventes. Geru pavyzdžiu galima paminėti kai kurias populiarėjančias kaimo bendruomenių šventes, kurios labai smarkiai prisideda prie bendruomenės narių suvienijimo.

Kokie yra galimi kaimo švenčių variantai?

Populiariomis tampa kulinarinės šventės. Viena tokių – Skuodo rajone Narvydžių kaime vykstanti Cepelinų šventė. Ji tradiciškai rengiama rugsėjo mėnesį. Jau nuo ryto kaimo bendruomenės nariai renkasi prie savo būstinės, kieme pasistato kareivišką lauko virtuvę, visi draugiškai skuta ir tarkuoja bulves, daro tešlą ir verda cepelinus.

Šventės metu taip pat vyksta koncertai, vaidinimai, krepšinio varžybos. O kitame to paties rajono kaime – Šaukliuose vyksta sūrių šventė, kuri irgi suburia smagiai šventei kaimo bendruomenę ir jos draugus. Į ją koncertuoti atvažiuoja gerai žinomi muzikantai ir dainininkai. Dar esame girdėję apie obuolių, vyšnių ir žolynų, vasaros darbų pabaigtuvių, rankdarbių, Kalėdų eglutės įžiebimo ir kitokias šventes.  

Ko be gerų norų ir gero scenarijaus dar reikia, kad kaimo bendruomenės šventė būtų laikoma pavykusia?

Rengiant kaimo bendruomenės šventę vien kūrybinio sumanumo ir gerų norų neužtenka. Tam dar reikia turėti ir nemažai materialinių dalykų, kurie tokiais atvejais yra būtini. Jei šventė vyksta šiltuoju metų laiku po atviru dangumi ir norisi, kad joje gerai jaustųsi nemažas būrys dalyvių, tada gali prireikti erdvių palapinių, sulankstomų kompaktiškų lauko baldų, patogios ir gerai atrodančios lauko scenos, įgarsinimo ir apšvietimo technikos, kitokios įrangos. Jei viso to neturite ir norėtumėte įsigyti arba išsinuomoti, pagalbos kreipkitės į internetinę įmonę: renginiopartneris.lt.

Reklama