Kokių darbo pasiūlymų Lietuvoje gali tikėtis vairuotojai?

2
Lietuva
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Lietuvoje dažniausiai pasitaikantys darbo pasiūlymai vairuotojams yra šie – vežti keleivius, siuntas, prekes nedideliais atstumais, arba tą patį atlikti, važiuojant tolimais reisais. Tolimieji reisai patikimi vairuotojams, kuriems leidžiama vairuoti C ir CE kategorijos transporto priemones.

Kokie darbai siūlomi lengvųjų ir keleivinių automobilių vairuotojams?

B kategoriją turintys lengvųjų automobilių vairuotojai gali vairuoti taksi, prekinius furgonus, o D-DE kategoriją turintiems leidžiama vairuoti mikroautobusus ir autobusus. Visų šių transporto priemonių vairuotojai dirbantys individualiai ar pas darbdavį, yra atsakingi už mašinų techninę būklę.

Be to, keleivių, siuntų ir prekių gabenimas reikalauja nepriekaištingų saugaus vairavimo įgūdžių, kad keleiviai ir vežamos prekės išliktų sveiki. Šį darbą atliekantys vairuotojai patys pagal keliamus reikalavimus tvarko kelionės ir apskaitos dokumentus.

Kuo ypatingas tolimųjų reisų vairuotojų darbas?

Tolimųjų reisų vairuotojai yra reikalingi ne tik krovinių, bet ir keleivių pervežimui. O jų darbo sąlygos tiesiogiai priklauso nuo to, pas kokį darbdavį įsidarbina, kokia yra jį įdarbinusios įmonės autoparko būklė, kokie reikalavimai jiems keliami.

Pats darbas pasižymi tuo, kad vairuotojui labai daug laiko tenka praleisti prie vairo. Pagrindinis reikalavimas – tolimųjų reisų vairuotojas privalo turėti C ir CE kategoriją, leidžiančią vairuoti vilkikus su priekabomis arba su puspriekabėmis, vilkikus-šaldytuvus ir kt.

Koks yra vairuotojo ekspeditoriaus darbas?

Vairuotojas ekspeditorius įprastai yra pavaldus įmonės direktoriui ir pardavimų vadovui. Pats šio darbo tikslas yra paprastas – laiku ir kuo greičiau pristatyti prekes ir jas lydinčius dokumentus į nurodytą paskirties vietą. Pats darbas atrodo taip – nuvežus prekes ten, kur reikia, paimami grynieji pinigai iš klientų, teisingai pildomi buhalteriniai dokumentai. Į vairuotojo ekspeditoriaus pareigas įeina ir prekių pakrovimo į transporto priemonę kontrolė, kad krovinys nebūtų sugadintas.

Jis pasirašo ant išvežamų ir priimamų prekių važtaraščių, vykdo tik darbdavio jam patikėtus įgaliojimus. Vairuodamas jam patikėtą transporto priemonę, jis jokiu būdu negali užsiimti pašaliniais darbais. Kiekvienos darbo dienos pradžioje vairuotojas ekspeditorius privalo pasirūpinti gera automobilio technine būkle, tiksliai atlikti visas jam patikėtas užduotis.

Darbo pasiūlymai vairuotojams

Reklama