PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugsėjo 19 d. 16:29

Kokie leidimai reikalingi tveriant tvorą?

Vilnius

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


99757

Prieš priimant sprendimą, kokią tvorą ketinate statyti aplink savo sklypą, verta pasidomėti šiam statiniui keliamais reikalavimais. Nors tvora priskiriama prie nesudėtingų statinių, tačiau ir čia kūrybinę laisvę riboja teisės aktuose nurodyti reikalavimai. Yra reguliuojamas tvorų aukštis, tankumas bei kiti konstrukciniai niuansai. Tiesa, nereikia susierzinti, kad jūsų sumanyta tvora nevisai atitinka teisės aktuose nurodomus parametrus, nes daugeliu atveju situaciją gali pakeisti kaimynų raštiškas sutikimas.

Kokiai tvorai nereikia jokių leidimų?

Jums neprireiks nei savivaldybės leidimų statybai, nei kaimynų sutikimo, jei ketinate statyti iki 2 m aukščio tvorą, 1 m atstumu nuo savo sklypo ribos. Tiesa, yra išimtys taikomos tvoroms, kurios turi iškilti saugomose teritorijose bei išskirtinėse lokacijose.

Tvora, kuri pastatyta arčiau nei 1 m atstumu nuo savo sklypo ribos, turi atitikti insoliacijos reikalavimus. Jie skirti užtikrinti, kad statinys nepablogintų situacijos gretimuose sklypuose, užstodamas saulės šviesą. Šiaurinėje sklypo pusėje (tarp 315° ir 45°) tvora privalo būti su tarpais, kurie sudarytų ne mažiau nei 50% bendro tvoros ploto. Sklypo rytinėje (tarp 45° ir 135°) ir vakarinėje (tarp 225° ir 315°) pusėje stovinčios tvoros kiaurymės turėtų sudaryti mažiausiai 25%. Pietinėje sklypo pusėje (tarp 135° ir 225°) statomai tvorai nėra jokių tankumo ribojimų.

Teisės aktuose taip pat numatyta, kad naujos tvoros cokolis neturi užkirsti kelio paviršinių vandenų nutekėjimui iš gretimo sklypo.

Kada reikia gauti savivaldybės leidimą tvoros statybai?

Pasirūpinti savivaldybės leidimu tvoros statybai reikia tik išimtiniais atvejais, susijusiais su jos aukščiu arba išskirtiniu sklypo statusu. Sumanius pastatyti aukštesnę nei 2 m tvorą, teks kreiptis į savivaldybės administraciją su prašymu išduoti statybas leidžiantį dokumentą. Statant žemesnę, nei 2 m tvorą savivaldybės leidimo prireiks tik išskirtinio statuso teritorijose: kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, kurortuose ar Kuršių nerijoje. Taip pat būtina pasirūpinti leidimu, kuomet tvorą ketinama statyti konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje.

Kada tvoros statybai reikia gauti kaimynų sutikimą?

Užsukti pas kaimynus ir paprašyti parašyti specialų leidimą prireiks tuo atveju, jei sumanėte tvorą statyti ant sklypo ribos, taip pat, kai jos konstrukcija peržengia sklypo ribas. Tik turint kaimynų raštišką sutikimą galima nepaisyti insoliacijos ribojimų, statant tvorą arčiau nei per 1 m nuo sklypo ribos. Tai reiškia, kad aklina 1-2 metrų aukščio tvora savo sklypą apsitverti galėsite tik gavę besiribojančių sklypų savininkų sutikimus.

Su kaimynais derinti tvoros projektą teks ir tuo atveju, jei ketinate tiek iškelti tvoros cokolį, kad jis trukdys paviršinio vandens nutekėjimui iš gretimo sklypo. Jūsų pasiūlymas dėl nutekėjimo sistemų įrengimo ar kitų šios problemos sprendimų turi būti patvirtintas kaimyninio sklypo savininko parašu.

Apsisprendus kokia tvora norite apjuosti savo sklypą ir gavus kaimynų sutikimus, jei tokių prireikė, metas išsirinkti projektui tinkamiausias medžiagas. Aplankykite šį tinklalapį ir sužinokite kokiais pranašumais pasižymi medžio kompozito lentos.

Reklama