Kodėl sprendimas namus šildyti granulinėmis šildymo sistemomis yra laikomas ekologišku?

Kodėl sprendimas namus šildyti granulinėmis šildymo sistemomis yra laikomas ekologišku?
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Ekologija mūsų pasaulyje bei visuomenėje kiekvienais metais vaidina vis svarbesnį vaidmenį. Tam didelę įtaką daro tiek besikeičiantis planetos klimatas, tiek ir didėjantis žmonių ekologinis sąmoningumas.

Medienos granules kaina veikia teigiamai dėl to, jog šis biokuras yra gaminamas iš antrinių medienos žaliavų. Tai reiškia, jog medienos granulės yra gana pigus, tačiau be galo efektyvus kuras, suteikiantis galimybę namuose kurti šilumą bei jaukumą.

Savybės, suteikiančios medienos granulėms ekologiško kuro titulą

Kaip jau buvo minėta anksčiau, medienos granulės yra gaminamos iš antrinių medienos atliekų, kurios susidaro medienos apdirbimo metu. Dažniausiai tai būna įprastos pjuvenos bei dulkės. Bet kokiu atveju, svarbu pabrėžti tai, jog granulės yra gaminamos tik iš grynos medienos ir nieko daugiau.

Niekam nėra paslaptis, jog degimo metu paprasta bei natūrali mediena į aplinką nors ir skleidžia kenksmingas medžiagas, tačiau jų tikrai nėra daug, todėl toks procesas aplinką teršia tik teoriškai. Jokia išimtis ir natūralaus medžio granulės. Degimo metu jos praktiškai neteršia aplinkos, o susidarę pelenai yra laikomi visiškai natūraliomis bei organinėmis atliekomis, nekeliančiomis absoliučiai jokio pavojaus nei aplinkai, nei patiems žmonėms.

Tiesą sakant, daugelis žmonių medienos granulių metu susidariusius pelenus taip pat naudoja ir augalų tręšimui. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, jog natūralaus medžio pelenuose yra daugybė skirtingų medžiagų, būtinų augalų augimui. Dėl šios priežasties pelenai yra naudojami kaip trąša, taip padedant augalams pasisavinti visas svarbiausias bei būtiniausias medžiagas, lemiančias spartesnį jų augimą. Tereikia pabarstyti augalų šaknis pelenais ir užlieti šiek tiek vandens.

Medžio granulių gamyba - procesas, kurio metu yra naudojamos tik antrinės žaliavos

Medienos granulių gamybos metu naudojamos medžio pjuvenos bei dulkės yra priskiriamos prie antrinių žaliavų. Tai reiškia, jog granulių gamybai yra naudojama tik tos pjuvenos, kurios susidaro kitų medienos apdirbimo darbų metu. Svarbu paminėti, jog medienos granulių gamybai nėra specialiai kertami medžiai.

Didelę įtaką medienos granulių ekologiškumui daro ir tai, jog pats granulių gamybos procesas suteikia galimybę naudingai išnaudoti milžiniškus kiekius medienos, kuri dažniausiai nebūna tinkama jokio kito produkto gamybai. Dar visai neseniai medienos apdirbimo darbus atliekančių įmonių patalpose besikaupiančios pjuvenų bei medžio dulkių krūvos nebūdavo naudojamos tikslingai. Laikui bėgant mediena pradėdavo pūti, o tai reikšdavo tik vieną - poreikį susikaupusias krūvas išmesti ar utilizuoti.

Medienos apdirbimo darbus atliekančių įmonių aplinkoje besikaupiančios pjuvenos bei medienos dulkės taip pat kartais gali reikšti ir tikrų tikriausią pavojų. Juk smulkios medienos dalys yra tarsi parako statinė, kuri gali užsiliepsnoti net ir nuo pačios menkiausios kibirkšties. Kartais sunku net pagalvoti, kokius nuostolius galėtų sukelti nelaimingi atsitikimai, kurių metu gaisras taptų nevaldomu dėl palankių sąlygų, leidžiančių jam nevaržomai plisti.

Medienos granulių gamyba tam tikra prasme taip pat veikia ir kaip prevencinė priemonė, leidžianti išvengti nelaimingų nutikimų, tokių kaip gaisrai. Medienos granulių gamybai skirtų pjuvenų išvežimas užkerta kelią nelaimingiems atsitikimams, todėl skatinti šio biokuro gamybą yra tikrai naudinga.

Apibendrinimas

Medienos granulių pasirinkimas - puikus būdas skatinti atsinaujinančią energetiką bei švaresnį rytojų. Ekologija šiandien yra svarbesnė nei bet kada anksčiau ir to pamiršti tikrai nereikėtų. Šiomis dienomis medienos granulės atitinka daugybę ekologijos kriterijų, todėl jas rinktis yra tikrai verta.

 

 

 

REKLAMA