Kodėl nepatartina miegoti į ausis įsisegus auskarus?

Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Healthline.com

Pirmą kartą prasidūrus ausis, kol pilnai užgis pradurta vieta, auskarus reikia nešioti įsisegus nuolat, net ir miegant. Tačiau ši taisyklė netaikoma seniau įvertiems auskarams. Miegojimas su auskarais kartais gali būti žalingas, priklausomai nuo auskarų tipo ir dydžio. Blogiausiu atveju gali tekti net kreiptis į gydytoją. Jei visada miegate su auskarais be jokių šalutinių poveikių, tai nereiškia, kad šio įpročio turėtumėte laikytis ir toliau.

Kas gali nutikti?
Žemiau pateikiami keli dažni, bet rimti šalutiniai poveikiai, susiję su miegojimu įsisegus auskarus.

Gali įplyšti oda
Miego metu auskarai gali užstrigti už plaukų ar patalynės. Nevalingai judėdami miego metu galite rizikuoti suplėšyti ausies spenelį. Dideli auskarai, su įvairiais lankeliais ir kabliukais, gali dar labiau padidinti šią riziką.

Galvos skausmai
Jei pabundate nuo dažno galvos skausmo, kaltas gali būti auskarų dėvėjimas naktį. Ypač miegant ant šono, auskaras gali spausti galvą ir sukelti diskomfortą.
Pabandykite kurį laiką miegoti be auskarų, kad pamatytumėte, ar tai jie sukelia galvos skausmus. 

Infekcijos
Ilgą laiką nešiojant tuos pačius auskarus, ir jų nevalant ar tai darant retai, juose kaupiasi bakterijos. Tai gali sukelti infekciją. Jos požymiai yra šie:

  • ausų paraudimas,
  • patinimas,
  • skausmas,
  • pūliai.

Alerginės reakcijos
Miegojimas su tam tikrais auskarais taip pat gali padidinti alerginės reakcijos į nikelį riziką. Nikelis dažniausiai naudojamas bižuterijos gaminiuose. Beveik 30 procentų žmonių, nešiojančių auskarus, turi jautrumą šiai medžiagai.

Dažnas nikelio papuošalų dėvėjimas gali sukelti raudonus, niežtinčius bėrimus, o miegojimas įsisegus tokius auskarus gali padidinti riziką susirgti egzema.

Geriausias būdas išvengti alergijos nikeliui yra nešioti auskarus, pagamintus iš chirurginio plieno, sidabro arba bent 18 karatų aukso. Auskaruose, naudojamuose ką tik pradurtoms ausims, visada yra viena iš šių hipoalerginių medžiagų, todėl jums nereikia dėl to nerimauti pirmą kartą prasidūrus ausis.

Gydytojai pataria prieš einant miegoti visada išsiverti auskarus arba naudoti itin mažus, prie ausies prigludusius, be papildomų detalių, auskarus.

Žinoma, nė nereikia minėti, kad auskarų nerekomenduojama naktį segėti ir tam tikrą laiką po tam tikrų procedūrų ar operacijų, pavyzdžiui, jei buvo atlikta ausų korekcija.