PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Gruodžio 22 d. 17:27

Kodėl vertėtų vengti lūpų priemonių su mentoliu

Šiauliai

Towfiqu Barbhuiya nuotr.

Pranešimas spaudaiŠaltinis: Etaplius.LT


335087

Šaltuoju metų sezonu sausos, šerpetojančios lūpos, sutrūkinėję burnos kampučiai – itin dažna bėda, kuria skundžiasi ir vyrai, ir moterys. Vaistininkė Gabrielė Kripaitytė-Afanasjevienė pastebi, jog žiemą daugelis atidžiau rūpinasi rankų ir veido oda, o lūpas pamiršta.

Šaltuoju laikotarpiu itin svarbu naudoti apsauginius, maitinančius lūpų pieštukus, balzamus su SPF apsauga. „Lūpų balzamas turi būti pagamintas riebaliniu pagrindu, jo sudėtyje neturėtų būti vandens. Sudėtyje ieškokite pantenolio, vitaminų A ir E, alavijų sulčių, hialurono rūgšties, natūralių sviestmedžio, kokosų, avokadų, migdolų, šaltalankių, simondsijų, abrikosų, vynuogių kauliukų, jojobos aliejų“, – vardija G. Kripaitytė-Afanasjevienė.

Būnant lauke žvarbiomis dienomis, šias priemones patariama tepti kas 2–3 valandas. Specialistė nerekomenduoja rinktis lūpų priežiūros priemonių su mentoliu.

„Mentolis dar labiau išsausina lūpas. Verčiau rinkitės hipoalergiškas priemones, taip pat venkite pridėtinių skonių, kurie dažniausiai nėra natūralūs, aštrių kvapų, tarkime, cinamono, eukalipto“, – įspėja vaistininkė.

Pasak sveikatos specialistės, jautrią lūpų odą gali sudirginti net aštrus ar rūgštus maistas.

Pajutus, jog lūpos išsausėjo, peršti ar dilgčioja, pagelbės ir naminės priemonės. „Suskeldėjusių lūpų profilaktikai tinka kokosų aliejus, kakavos bei sviestmedžio (taukmedžio) sviestas, alavijų sultys, medus, žalioji arbata, agurkų sultys. Šie produktai pasižymi antibakterinėmis, priešuždegiminėmis, drėkinančiomis savybėmis ir žaizdų gijimą skatinančiu poveikiu“, – paaiškina G. Kripaitytė-Afanasjevienė.

Įtakos lūpų išvaizdai turi kasdieniai įpročiai, apie kurių žalą net nepagalvojame. Tarkime, labai dažnai lūpos pažeidžiamos jas kramtant, laižant, įsikniaubiant į šiltą šaliką.

„Kai kurie žmonės turi įprotį nusikramtyti odos atplaišėles, tačiau taip neleidžiama lūpoms pilnai sugyti ir patenkama į savotišką užburtą ratą“, – įspėja ji.

Būtina pasirūpinti ir pakankamu skysčių suvartojimu, o kartais lūpos gali būti sausos dėl ką tik pasibaigusios ligos, kurios metu buvo karščiuojama, vemiama, viduriuojama.

„Tokiais atvejais, labai svarbu organizme atstatyti vandens kiekį. Jei lūpų išsausėjimas, šerpetojimas ir skeldėjimas kamuoja dažnai, greičiausiai žmogui trūksta vitaminų A ir E“, – įvardija vaistininkė.

Trūkinėjantys lūpų kampučiai gali signalizuoti ir apie vitamino B2 (riboflavino) trūkumą. Vitamino B2 galima gauti valgant jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių, žalių lapinių daržovių ar mėsos.

#LŪPOS#MENTOLIS