Kodėl oro kondicionieriai yra tokie naudingi?

Kodėl oro kondicionieriai yra tokie naudingi?
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Oro kondicionieriai suteikia sveiką orą ne tik namams, bet ir gali pagerinti gyventojų sveikatą. Reikėtų nepamiršti, kad kondicionieriai turi pranašumų ne tik patogumui.

Nors dauguma žmonių galvoja, kad oro kondicionieriai yra skirti tik vėsinimui, tačiau taip nėra. Su geru vėsinimu, Jūs galėsite susikurti komfortiškesnes erdves, kuriose bus maloniau poilsiauti, bendrauti su savo artimaisiais, sportuoti. Taip pat reikėtų paminėti ir pagrindinius privalumus sveikatai, kuriuos galite gauti įsirengę kondicionavimo sistemą.

Sumažinama saulės smūgių rizika

Lietuvoje vasaros darosi tik karštesnės, todėl padidėja rizika gauti ne tik saulės smūgį, bet ir susirgti kitomis ligomis, kurios yra susijusios su karščiu. Didesnę riziką gauti saulės smūgį turi ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir vaikai, nes kūnas negali tinkamai sureguliuoti tinkamos temperatūros. Saulės smūgiai yra itin pavojingi asmenims, kurie turi širdies ar imuninės sistemos sutrikimus. Su tinkamu kondicionavimu, Jūs galite išvengti galimų rizikų.

Sumažinama astmos priepuolių tikimybė

Kiekviename kambaryje nuolatos kaupiasi įvairiausios dulkės ir kiti alergenai, kurie gali turėti neigiamos įtakos Jūsų sveikatai. Oro kondicionieriai turi oro filtrus, kurie išvalo nepageidaujamus mikrobus ir neleidžia jiems cirkuliuoti ore.

Kondicionavimo sistemos, pašalindamos kenksmingas daleles iš oro, suteikia švarų orą. Kadangi oras nuolatos yra filtruojamas, jame esantys alergenai yra pašalinami ir tokiu būdu sumažinama astmos priepuolių tikimybė.

Nors ir oro kondicionavimo sistemos padeda išvengti kvėpavimo problemų, Jums reikia nepamiršti reguliariai valyti oro filtrus, kad jie neužsikimštų ir filtruotų orą efektyviai. 

Dehidratacijos rizikos sumažinimas

Kuo karštesnė oro temperatūra, tuo didesnė dehidratacijos rizika. Karštomis dienomis Jūsų kūnai pašalina vandenį prakaito pavidalu, net ir tuo atveju, jeigu daug vartojate skysčių. Būnant ilgą laiką karštyje padidėja tikimybė, kad patirsite dehidrataciją. Oro kondicionieriai padeda mums kovoti su dehidratacija bei suteikia komfortišką erdvę. Nuolatos patalpos yra vėsinamos, kad būtų mažesnė kambario temperatūra, o tai padeda ne tik sumažinti prakaitavimą, bet ir palaikyti tinkamą dehidrataciją.

Drėgmės pašalinimas iš patalpų

Karštomis vasaros dienomis mums kelia diskomfortą esanti drėgmė. Jeigu Jūsų patalpose yra drėgmės, tuomet Jūsų kūnas prakaituoja, išlieka ant odos, o tai suteikia didelį diskomfortą. Be to, didelė drėgmė gali sukelti ir pelėsį patalpose bei kitas sveikatos problemas. Oro kondicionieriai veikia kaip drėgmės surinkėjai, kurie sumažina šilumos uždarumą. Jie ištraukia visą drėgmę iš patalpų, ją paverčia vandeniu ir išstumia į lauką. Tokiu principu Jūsų patalpos liks sausos.

Pašalinami vabzdžiai ir kiti parazitai

Uodai su musėmis dažniausiai įsiveržia į patalpas vasarą. Su visais vabzdžiais yra ne tik sunku susidoroti, tačiau jie gali būti ir ligų nešiotojai. Reikia nepamiršti, kad jie taip pat gali būti pavojingi žmonėms, kurie serga alergija. Jeigu turite kondicionavimo sistemą, Jums nereikės darinėti langų, nes išvengsite nepageidaujamų vabzdžių. Tai apsaugos ne tik Jus, bet ir Jūsų augintinius, todėl namai taps dar švaresni. 

Geresnis miegas

Žmogaus smegenys naudoja įvairius signalus, kad aptiktų, kada laikas eiti miegoti. Išsimiegoti karštomis dienomis yra tikras iššūkis. Žmogus gali geriau išsimiegoti, kai patalpos yra vėsesnės ir palaikoma vienoda temperatūra. Atlikti tyrimai parodė, kad žmogus geriausiai išsimiega prie 21 laipsnio temperatūros. Nuolatinis vėsinimas leidžia lengviau išsimiegoti.

Kodėl verta samdyti kondicionierių montuotojus?

Kondicionierių montavimas reikalauja nemažai darbo ir žinių. Kad sumontuotumėte oro kondicionierių, Jums prireiks specializuotų įrankių, o jų pirkimas gali būti labai brangus. Namuose nerekomenduojama statyti bet kokio įrenginio, nes pirmiausia reikia atlikti skaičiavimus, apžiūrėti patalpas ir parinkti tinkamiausią vietą oro kondicionieriaus montavimui. 

Jeigu netinkamai sumontuosite oro kondicionierių, tuomet tai gali kainuoti kur kas brangiau nei montavimo paslaugos. Pasamdžius profesionalų montuotoją, Jūs būsite tikri, kad įrenginys sumontuotas tinkamoje vietoje ir veiks efektyviai.

Reklama