Knygų mugėje rašytojai A. Cicėnaitei bus įteikta J. Ivanauskaitės premija

Lietuva
Litexpo.lt nuotr.
BNS Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šeštadienį Vilniaus knygų mugėje rašytojai Akvilinai Cicėnaitei bus įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija. Premija A. Cicėnaitei skirta už romaną „Anglų kalbos žodynas“, kurį išleido leidykla „Alma littera“.

Nuo 2008 metų teikiama J. Ivanauskaitės premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“.

Šiemet komisija įvertino A. Cicėnaitės autentišką kalbėjimo būdą, panardinantį į autorės patirtis, apimančias ne tik intymų tapatybės formavimąsi kultūrų sankirtose, bet ir šiuolaikiniam pasauliui aktualias ekologijos, transkultūrinės tapatybės temas.

A. Cicėnaitei, kaip ir J. Ivanauskaitei, aktuali asmeninės laisvės tema – autorė drąsiai, neprikišamai laužydama nusistovėjusius standartus kalba apie motinystę, moteriškumą, klajūnišką dvasią, kultūrų susidūrimus ir neramaus šiuolaikinio pasaulio virsmus.
Tikrieji namai A. Cicėnaitei nesusiję su sienomis ir stogu. Tikrieji namai – pati kalba, nes nepaisant visų klajonių, autorės širdies kompaso rodyklė teberodo kryptį į Vilnių.

Šiemet J. Ivanauskaitės premijos komisiją sudarė anksčiau šios premijos laureatais tapę rašytojas, literatūros tyrinėtojas Rimantas Kmita ir prozininkė Lina Simutytė. Taip pat komisijoje – J. Ivanauskaitės sesuo etnologė Radvilė Racėnaitė, literatūrologė Dalia Satkauskytė ir leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.

Laureatui įteikiamas diplomas, keraminis drambliukas ir piniginė premija, kurią teikia mecenatė „Tyto alba“. Premijos dydis – 1000 eurų.
Praėjusiais metais J. Ivanauskaitės premijos laureatu tapo Tomas Vaiseta už romaną „Ch.“.