Knygos „Žalioj girioj paukštės giema“ pristatymas

B5JsnPzObj
Ignalina
Ignalinos krašto muziejus Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2023 m. Ignalinos karšto muziejus kartu su partneriais įgyvendino projektą „Tęstinis projektas „Sugrįžtanti dainomis“: knygos ir dainų audio įrašų leidyba“.

2023 m. – Aukštaitijos metai. Aukštaitija – didžiausias Lietuvos etnografinis regionas, kurio raida yra tiesiogiai susijusi su Lietuvos valstybingumo įtvirtinimu. Aukštaičių tarmė yra išlaikiusi daug senųjų lietuvių kalbos ypatybių, o rytų aukštaičiai turi daugiausiai šnektų. Ryčiausios regiono vietos išlaikiusios senąjį baltiškąjį balsį ā. 2022 m. įgyvendinus projektą „Sugrįžtanti dainomis“, leidybai paruoštas Ignalinos krašto žymiausios tautosakos pateikėjos – dainų karalienės Kristinos Skrebutėnienės – dainų knygos maketas. 2023 m. Ignalinos krašto muziejus kartu su partneriais įgyvendino projektą „Tęstinis projektas „Sugrįžtanti dainomis“: knygos ir dainų audio įrašų leidyba“. Jo metu išleista knyga „Žalioj girioj paukštės giema“, kurioje publikuotos 256 K. Skrebutėnienės padainuotos dainos. Jas 1934-1935 m. užrašė Juozas Aidulis ir Juozas Jurga. Rankraščių originalai saugomi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Lietuvių tautosakos archyve.

Knygoje pateikiami ne tik dainų tekstai ir melodijos, bet ir 50 dainų įrašų. K. Skrebutėnienės lūpomis skambėjusias dainas įdainavo Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“. Publikuojami dr. Austės Nakienės, tautosakininko Jono Balio, mokytojos Nijolės Keraitienės straipsniai apie K. Skrebutėnienę bei dr. Daivos Kardelytės-Grinevičienės žodis apie tarmės ypatybes.
 
Kviečiame į Kristinos Skrebutėnienės dainų rinktinės pristatymo renginį, kuris vyks gruodžio 1 d. 16 val. Ignalinos krašto muziejuje (Ateities g. 43, Ignalina).
Ir tik gruodžio 1 d. visiems renginio dalyviams bus dovanojama knyga.
 
 
Projektą iš dalies finansuoja LR Kultūros ministerija.